اعتبارات تهیه و بازنگری طرح هادی روستایی در قزوین افزایش یافت

قزوین - ایرنا - معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: اعتبارات تهیه و بازنگری طرح هادی در روستاهای این استان امسال نسبت به سال گذشته افزایش خوبی داشته است.

علی خانجانیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: امسال با تخصیص ۳۵ میلیارد ریال اعتبار، ۱۰۱ طرح هادی در سطح روستاهای استان تهیه یا مورد بازنگری قرار می‌گیرد که ۶۱ مورد آن مربوط به بازنگری طرح هادی روستایی و ۴۰ مورد نیز مربوط به تهیه طرح است.

وی اضافه کرد: پیش از این قرار بود تعداد بازنگری و تهیه طرح هادی روستایی استان ۷۰ مورد باشد که با توجه به اعتبارات ابلاغی، این میزان به ۱۰۱ مورد افزایش یافت.

خانجانیان با بیان اینکه روند نقشه‌برداری، انتخاب مشاور و کارهای کارشناسی طرح‌های یاد شده در حال انجام است، یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های به عمل آمده، انجام این طرح ها تا پایان سال مالی (تیرماه ۹۹) به پایان خواهد رسید.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین اظهار داشت: ۷۴ طرح هادی استان نیز به صورت موضعی جهت رفع مشکلات و درخواست روستاییان استان نیز در دستور کار این نهاد قرار دارد که با توجه به تامین اعتبار مورد نیاز آن که از محل خودیاری روستاها و منابع داخلی بنیاد مسکن صورت می‌گیرد، تا آخر شهریور ماه سال آینده به پایان خواهد رسید.

خانجانیان، تهیه طرح هادی روستایی را به منزله نقشه راه روستا دانست و افزود: ارایه تسهیلات بهبود مسکن و خدمات زیست محیطی، تامین عادلانه امکانات روستا، توسعه کالبدی و چشم‌انداز روستا، بهبود کیفیت بافت روستاها، کاهش سوانح طبیعی و زمینه لازم برای صدور سند مالکیت در بافت روستا از جمله اهداف مهم تهیه طرح هادی به شمار می‌رود.

این مسوول عمران روستایی، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و حفاظت از اراضی روستاها را از جمله اهداف مهم در بازنگری طرح های روستایی برشمرد و گفت: با توجه به اینکه مدت زمان طرح هادی روستا ۱۰ ساله است، بازنگری این طرح با هدف شناسایی و برنامه‌ریزی لازم در خصوص نیازهای جدید روستا، این مساله به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

استان قزوین دارای ۸۲۴ روستا و ۶۳۰ دهیاری بوده و براساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۳۳۶هزار و ۹۰۴ نفر در روستاهای استان قزوین زندگی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =