اطلاعات ۱۹۵۰ راننده سرویس مدارس کردستان در سامانه سپند ثبت شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش کردستان گفت: در پی اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در آبان امسال و تخصیص سهمیه به سرویس‌های مدارس مشروط به ثبت نام در سامانه سپند، اطلاعات یک هزار و ۹۵۰ نفر از رانندگان سرویس‌ها در این سامانه ثبت شد.

ایوب فیض‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام سرویس‌هایی که وظیفه حمل و نقل دانش‌آموزان را بر عهده دارند باید برای دریافت سهمیه بنزین در سامانه سپند (پایش حمل و نقل دانش‌آموزی) ثبت نام می‌کردند.

وی افزود: تعداد زیادی از رانندگان سرویس‌ها قبلا ثبت نام کرده بودند اما تعدادی نیز بدون مجوز آموزش و پرورش اقدام به جابجایی دانش آموزان می‌کردند که به هیچ عنوان سهمیه بنزین شامل این خودروها نمی‌شد مگر اینکه از آموزش و پرورش مجوز گرفته و در سامانه ثبت نام کرده باشند.

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: در راستای ثبت نام تمام رانندگان خودروهای بنزین سوز سرویس‌ مدارس سامانه سپند تا اواخر آذر باز شد و در این مدت اطلاعات یک هزار و ۹۵۰ راننده در استان کردستان در این سامانه به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: تعدادی از این رانندگان سهمیه بنزین خود را دریافت کرده و تعدادی نیز منتظر دریافت آن هستند ضمن اینکه تلاش می‌شود رانندگانی  که موفق به ثبت نام نشده‌اند طی مکاتباتی با مرکز، زمینه ثبت نام‌شان در سامانه فراهم شود.

فیض پور با اشاره به اینکه از مجموع رانندگانی که ثبت‌نام کرده‌اند، ۵۸۱ نفر مربوط به مرکز استان (سنندج) است، گفت: میزان سهمیه در نظر گرفته شده به سرویس مدارس تا سقف ۱۲۰ لیتر برای خودروهای تک سوز و ۸۰ لیتر برای خودروهای دوگانه سوز در هر ماه است.

در سال تحصیلی جاری حدود ۴۰ هزار دانش‌آموز مقاطع مختلف تحصیلی استان کردستان از سرویس مدارس استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =