رئیس خبرگزاری ساحل عاج نقش سردار سلیمانی در مبارزه با تروریسم را ستود

تهران - ایرنا - (خانم) "باری سانا اومو" رئیس خبرگزاری کشور آفریقایی ساحل عاج نقش سپهپد شهید قاسم سلیمانی در مبارزه با تروریسم را ستود و اقدام آمریکا در به شهادت رساندن وی را محکوم کرد.

در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش به دست تروریسم دولتی آمریکا در عراق و همچنین سقوط ناگوار هواپیمای مسافربری اکراین در تهران، وی در ملاقات با کورش مجیدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ابیجان برای تسلی خاطر بازماندگان این دو حادثه دعا کرد و بر نقش بی بدیل سردار سلمیانی در مبارزه با گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه تاکید کرد.

به گزارش دریافتی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابیجان پایتخت ساحل عاج در غرب آفریقا ، خانم "باری" ضمن ابراز تاسف از ترور شهید سلیمانی و همچنین سقوط هواپیمای مسافربری با اشاره به بررسی ابعاد حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران گفت: تصمیم دولت آمریکا برای به شهادت رساندن سردار سلیمانی اقدامی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت و آن را محکوم نکرد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت توسعه مناسبات دو کشور در حوزه رسانه ای گفت: انتظار می رود با توجه به روابط حسنه دو کشور و همچنین ریشه های مشترک فرهنگی و دینی دو کشور شاهد رشد بیش از پیش سطح همکاری های رسانه ای دو کشور باشیم.
رئیس خبرگزاری ساحل عاج اظهار داشت: پیشتر موافقتنامه ای با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در تهران به امضا رسیده و انتظار می رود با حضور سفیر جدید ایران در ابیجان شاهد تبادل خبرنگار و برگزاری دوره های آموزشی توسط طرف ایرانی باشیم.

خبرگزاری ساحل عاج و خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در ۲۸ دیماه ۱۳۹۵ یک تفاهم‌نامه همکاری‌های خبری و تبادل تجربیات روزنامه‌نگاری امضا کردند.

ساحل عاج، کشوری در غرب آفریقا است که سال ۱۹۶۰ از فرانسه اعلام استقلال کرد. این کشور که ۲۴ میلیون نفر جمعیت دارد، در سال‌های اخیر با رشد اقتصادی بالای ۸ درصد، یکی از اقتصادهای شکوفا در قاره آفریقا بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =