برپایی غرفه های کمک به مردم سیلزده سیستان و بلوچستان در تهران

تهران- ایرنا - غرفه های جمع آوری کمک های مردمی برای مردم مناطق سیلزده استان سیستان و بلوچستان از امروز دوشنبه در مناطق مختلف پایتخت برپا می شود.

به گزارش ایرنا، برپایی این غرفه ها به دستور «پیروز حناچی» شهردار تهران صورت می گیرد.

حناچی با اعلام این خبر در حساب توییتری خود نوشت: «متاسفانه طی سه روز گذشته سیل سبب آبگرفتگی، تخریب برخی منازل و اختلال در زندگی مردم شریف سیستان و بلوچستان شده است. پیرو گفتگو با استاندار محترم آن استان، به شهرداران مناطق دستور داده شد تا با برپایی غرفه‌هایی، کمک‌های شهروندان تهرانی را جمع‌آوری، تجمیع و به مناطق سیل‌زده ارسال کنند.»

براساس گزارش هواشناسی، سامانه بارشی که روز جمعه تا یکشنبه هفته جاری در سیستان و بلوچستان فعال بود، بارش‌های قابل توجهی به همراه داشت به طوری که میزان بارشها در برخی نقاط آن بویژه غرب و جنوب این استان به ۲۰۰ میلی‌متر رسیده است. 

سیلاب ناشی از این بارش های بی سابقه و حجم بالای آب و سرریز شدن ۲ سد زیردان و پیشین در چابهار ، کنارک و نیکشهر خسارت‌های زیادی به مردم وارد کرده است،

مسئولان استان سیستان و بلوچستان از جمله استاندار آن  گفته اند کمک به سیلزدگان این استان به ویژه چابهار، کنارک و نیکشهر عزم و اراده ملی و حضور سازمان های غیردولتی مردم نهاد و خیران کشوری را طلب می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =