پنج مسیر سیل‌زده در سیستان و بلوچستان بازگشایی شد

زاهدان- ایرنا- معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: پنج مسیر بسته شده ناشی از سیلاب در جنوب این استان با تلاش راهداران بازگشایی شد.

 روح‌الله سرگزی یکشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی شدید همراه با بارش برف در نقاط کوهستانی در سیستان و بلوچستان  شاهد نزول قابل توجه این رحمت الهی در استان بودیم که علاوه بر خوشحالی مردم سبب بسته شدن ۳۰ مسیر ارتباطی اصلی و فرعی شد.

وی افزود: هم اینک ۲۱ مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان بر اثر طغیان رودخانه‌های محلی مسدود است.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: دقایقی قبل مسیرهای سوران - کنت، سوران - هیدوچ، قصرقند - جکیگور، مهرستان - سرباز و ایرانشهر- مهرستان بازگشایی شد.

وی ادامه داد: تلاش راهداران برای بازگشایی این مسیرها به طور شبانه روزی ادامه دارد اما در بسیاری از نقاط باید با پایان یافتن بارندگی و فروکش کردن رودخانه‌های محلی شاهد بازگشایی مسیرها باشیم.

براساس گزارش هواشناسی سامانه بارشی که از روز جمعه وارد سیستان و بلوچستان شده تا روز یکشنبه در منطقه فعال و بارش‌های قابل توجهی به همراه داشت به طوریکه بیشینه بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب استان به ۲۰۰ میلی‌متر رسید. 

سیلاب و طغیان رودخانه باعث بسته شدن راه ارتباطی ۵۰۰ روستا در جنوب سیستان و بلوچستان شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =