امیدِ امیدهای ایران در آستانه ناامیدی؛ ازبکستان برد

تهران- ایرنا- تیم امید ازبکستان با از پیش رو برداشتن چین چهار امتیازی شد و ایران را در آستانه حذف از مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا قرار داد.

تیم‌های ازبکستان و چین در چارچوب مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک توکیو در گروه سوم از ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه به وقت تهران به مصاف هم رفتند که در پایان ازبکستان با ۲ گل به برتری رسید و چهار امتیازی شد.

شاگردان لیوبینکو درولوویج برای پیروزی کار سختی نداشتند. آنها همانند دیدار با ایران در اواخر نیمه نخست صاحب پنالتی شدند و اسلامجون کوبیلوف موفق شد در دقیقه ۱+۴۵ تیمش را پیش بیندازد. این بازیکن یک بار نیز در دقیقه ۶۶ می‌توانست از روی نقطه پنالتی برای تیمش گل بزند که گلر چین توپ او را دفع کرد. با این حال این پایان کار نبود. توختاسینوف نوریلو در دقیقه ۸۰ تیر خلاص را به پیکره چین وارد کرد. بازی در پایان با همین نتیجه تمام شد.

ازبکستان با چهار امتیاز و تفاضل گل ۲+ در رده دوم قرار گرفت و در آستانه صعود قرار گرفت. آنها در هفته آخر و در جدال با کره از پیش صعود کرده قطعا با یک امتیاز نیز صعود خواهند کرد و حتی اگر شکست نیز بخورند بازهم بخت صعود خواهند داشت. از سوی دیگر شاگردان حمید استیلی در تیم امید ایران بخت کمی برای صعود دارند. ایران با یک امتیاز بالاتر از چین در رده سوم قرار دارد. چین نیز با این باخت صفر امتیازی باقی ماند و حذف شد.

در دیگر بازی همزمان و در گروه دوم، ژاپن به مصاف سوریه رفت و با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد تا در عین ناباوری با تحمل دومین باخت، از گردونه مسابقات کنار برود. البته سامورایی‌ها چون میزبان المپیک هستند در این مسابقات شرکت می کنند. سوریه نیز با چهار امتیاز بالاتر از عربستان و به خاطر تفاضل بهتر در صدر جدول گروه قرار گرفت. قطر با ۲ امتیاز در رده سوم قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =