کاپیتان تیم ملی هندبال: کارمان در انتخابی جام‌ جهانی دشوار است

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی هندبال ایران با اشاره به دشواری کار تیم ملی در انتخابی جام‌جهانی گفت: همه حریفان آماده هستند و باید با تمام توان به میدان برویم.

«الله‌کرم استکی» کاپیتان تیم ملی هندبال روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره شرایط تیم ملی پیش از رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی اظهار داشت: تمرینات خوبی برای این مسابقات داشتیم و اصلی‌ترین دغدغه ما هماهنگی بود. به هر حال این رقابت‌ها سطح بسیار بالایی دارد و باید با تمام توان در آن شرکت کنیم. اردویی در قطر و ایران داشتیم و آخرین مرحله آماده سازی نیز در ترکیه است که امیدوارم با بهترین شرایط راهی کویت شویم.

وی در پاسخ به این سوال که مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی را چطور ارزیابی می‌کند؟ تصریح کرد: کارمان بسیار دشوار است. همه تیم‌ها مدعی هستند و برای جهانی شدن مبارزه می‌کنند. قطر، بحرین، عربستان، کره‌جنوبی، کویت و ایران مدعی هستند و برای رسیدن به سهمیه جام‌جهانی رقابت می‌کنند. همه این تیم‌ها کاملا آماده‌اند.

ملی‌پوش هندبال ایران افزود: تلاشمان این است که با هماهنگی کامل وارد رقابت‌ها شویم. حریفان کاملا آماده‌اند. در این مدت برنامه‌هایشان را دنبال کردیم. در اردوهای اروپایی بودند و بازی‌های تدارکاتی زیادی داشتند. به هر حال آنها سرمایه گذاری خوبی کرده‌اند و می‌خواهند موفق باشند برای همین معتقدم کارمان سخت است.

کاپیتان تیم ملی هندبال ایران در پاسخ به این سوال که شانس تیم برای کسب سهمیه جهانی چقدر است؟ بیان کرد: اول اینکه در ورزش چیزی قابل پیش‌بینی نیست اما به عنوان یک ملی‌پوش انگیزه زیادی دارم و این را در دیگر بازیکنان هم می‌بینم. زمانی که پیراهن ملی به تن می‌کنید و وارد رقابت مهمی مثل انتخابی جام جهانی می‌شوید، باید برای بهترین نتیجه رقابت کنید. من و همه بازیکنان اینجا هستیم که نتیجه بگیریم و باید با تمام توان تلاش کنیم.

وی با اشاره به تاثیرات خوب صعود هندبال به جام‌جهانی بر این رشته گفت: هندبال در سال‌های گذشته مشکلات زیادی داشته و به طور قطع  صعود به جام‌جهانی می‌تواند تاثیرات مثبتی بر روی این رشته بگذارد. نگاه ها تغییر می‌کند و می‌توان به آینده امیدوار بود. این اتفاق به سود هندبال و البته ورزش خواهد بود.

استکی تصریح کرد: هندبال رشته پرطرفداری است و باید حمایت شود. به نظرم نگاه به این رشته باید تغییر کند. اکنون لیگ تغییراتی داشته و منظم شده‌ است، چند لژیونر در اروپا داریم و اگر حمایت‌ها بیشتر شود تیم ملی نیز می‌تواند بهتر کار کند. اگر حمایت مسوولان و رسانه‌ها از هندبال بیشتر شود بازیکنان نیز اعتماد به نفس خوبی کسب می‌کنند.

مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام‌جهانی روزهای ۲۶ دی تا ۷ بهمن  در کویت انجام  می‌شود. در این رقابت‌ها  ۱۳ تیم در قالب ۴ گروه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

گروه‌بندی مسابقات:

گروه اول: ایران، نیوزلند و بحرین

گروه دوم: ژاپن، قطر و چین

گروه سوم: کره‌جنوبی، عربستان و استرالیا

گروه چهارم: عراق، هنگ‌کنگ، کویت و امارات

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =