۲۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 2147
کد خبر: 83631133
۰ نفر

برچسب‌ها

کتابخانه مرکزی کرمانشاه ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه بااشاره به‌ پیشرفت ۵۵ درصدی کتابخانه مرکزی کرمانشاه، گفت: ۶۸ میلیارد و ۸۸۲ میلیون ریال تاکنون برای این پروژه هزینه شده و برای تکمیل آن به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

معصومه حسنی خونسار روز یکشنبه در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: پروژه ساخت کتابخانه مرکزی استان در سال ۸۶ به مساحت چهار هزار مترمربع آغاز شد که اعتبار مصوب شده آن در سال جاری  به میزان، ۹ میلیارد و ۱۳۸ میلیون ریال است.

وی از احداث کتابخانه روستای فش کنگاور به عنوان یکی دیگر از پروژه های احداثی در سال جاری یاد کرد و افزود: اعتبار مصوب این پروژه ۶ میلیارد ریال است.

حسنی خونسار، از وجود ۸۷ باب کتابخانه عمومی نهادی در استان خبر داد و گفت: زیربنای کتابخانه های عمومی نهادی به میزان ۴۰ هزار و ۶۰۱ متر مربع است و مجموع کتابخانه های عمومی به ۱۰۵ باب می رسد.

وی زیربنای کتابخانه های مشارکتی را ۲ هزار و ۳۲۷ متر اعلام کرد و افزود: تعداد اعضای فعال کتابخانه های عمومی نهادی استان ر۶۷ هزار و ۳۱۸ نفر است.
وی ادامه داد: تعداد اعضای کتابخانه های مشارکتی سه هزار و ۹۶۹ نفر و جمع اعضای کتابخانه های عمومی استان به ۷۱ هزار و ۲۸۷ نفر می رسد.

حسنی خونسار با بیان اینکه یک میلیون و ۵۲۵ هزار و ۶۸ جلد منبع در کتابخانه های عمومی نهادی وجود دارد، تعداد منابع مشارکتی را  ۸۶ هزار و ۸۹۰ جلد عنوان کرد.

به گفته این مسوول، میزان سرانه منابع به ازای هر ۲ نفر در استان یک جلد است.

حسنی خونسار با بیان اینکه در ۹ماه سپری شده از سال جاری به میزان ۱۲۲ جلسه توسط انجمن کتابخانه های عمومی استان برگزار شده، افزود: در این فاصله زمانی عنوان انجمن برتر استان در کشور را کسب کردیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه افزود: ۲۶ تفاهم نامه همکاری استانی توسط واحد مشارکت ها منعقد شده و ۱۰ هزار نسخه کتاب از خیران و اعضای  کتابخانه های استان دریافت شده است.

 وی از برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یکی از شاخص ترین برنامه های فرهنگی در سال جاری اشاره کرد و گفت: در این جشنواره هفت هزار و ۲۵۵ نفر در سطح شهرستان شرکت داشتند که ۵۶ نفر برگزیده شدند و در ایام اربعین نیز برنامه های ویژه ای برگزار شد.

این مسوول به برگزاری ۴۲۸ جلسه نشست کتابخوان اشاره کرد و گفت: ۵۵۷ جلسه مناسبتی در کتابخانه ها برگزار شده و به میزان یک هزار و ۱۰۰ برنامه فرهنگی بخش کودک برگزار شده است.

وی به برگزاری ۲۰ جلسه نقد و رونمایی کتاب اشاره کرد و افزود: همچنین ۳۰ نمایشنامه خوانی در کتابخانه ها برگزار شده است.

برچسب‌ها