فرماندار شیراز: نتیجه بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات به آنها ابلاغ شد

شیراز-ایرنا- فرماندار شهرستان شیراز،گفت: نتیجه بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان شیراز، امروز (بیست و دوم دی‌ماه ۹۸) توسط هیات نظارت به آنها ابلاغ شد.

محمدرضا امیری، یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: ۳۷۷ داوطلب برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان شیراز ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۸ نفر از آنها انصراف دادند و رسیدگی به صلاحیت مابقی این داوطلبان اکنون انجام شده است.

وی، از ارایه آمار تایید صلاحیت شدگان خودداری کرد و دلیل آن را منع دستگاه‌های بالادستی دانست و اطلاع رسانی در این باره را در حیطه وظایف هیات نظارت بر انتخابات استان فارس بیان کرد.

فرماندار شهرستان شیراز اظهار داشت: داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده، بر اساس قانون سه روز فرصت اعتراض دارند که این زمان از فردا (دوشنبه) آغاز خواهد شد و بر اساس اعلام هیات نظارت استان فارس، احتمال افزایش مدت زمان ارایه شکایت و اعتراض اینگونه از داوطلبان تا پنج روز آینده نیز امکان پذیر خواهد بود.

امیری ادامه داد: داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده، می‌توانند شکایت خود را به دفتر رسیدگی به شکایات هیات نظارت استان فارس ارایه کنند.

او گفت: دفتر رسیدگی به شکایات هیات نظارت انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شیراز، جنب باشگاه فرهنگیان این شهر در ساختمان مرکز ضمن خدمت فرهنگیان واقع شده است.

استان فارس با  ۳۶ شهرستان دارای ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان شامل، ساکنان بخش مرکزی شیراز، بخش ارژن و شهرستان زرقان چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند و ۱۴ نماینده دیگر متعلق به سایر شهرستان‌های فارس هستند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند ماه ۹۸ برگزار می‌شود.

استان فارس نیز پنج نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد و اهالی این استان در چارچوب انتخابات میان‌دوره‌ای آتی مجلس خبرگان رهبری، یکی از نمایندگان خود را به جای مرحوم آیت‌الله اسدالله ایمانی که اردیبهشت ۹۷ دعوت حق را لبیک گفت انتخاب خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha