وزیر خارجه رژیم صهیونیستی سفرش به امارات را «به دلایل امنیتی» به تاخیر انداخت

تهران-ایرنا- کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز یکشنبه گزارش داد که «یسرائیل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز یکشنبه سفر رسمی خود را به امارات «به دلایل امنیتی» به تاخیر انداخته است.

بر اساس این گزارش، کاتس قرار بود که نیمه ماه جاری میلادی به دبی برود اما به سبب تشدید تنش های امنیتی در منطقه به دنبال ترور  سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید سپاه قدس به دست آمریکا، سفرش را به تاخیر انداخت.

تنش ها در منطقه به دنبال اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد سلیمانی و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی عراق در بغداد، افزایش یافته است.

این رسانه صهیونیستی افزود که این دیدار در راستای نمایشگاه اکسپو۲۰۲۰ به میزبانی دبی برنامه ریزی شده و قرار بود کاتس با مسؤولان اماراتی برای پیشبرد طرح امضای توافقنامه صلح با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس صحبت کند.

در صورت سفر وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس به دبی برای شرکت در این نمایشگاه، این نخستین سفر رسمی وزیر خارجه این رژیم در طول بیست سال اخیر به خاورمیانه خواهد بود.

نمایشگاه بین المللی اکسپو ۲۰۲۰ قرار است از ۲۰ اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی (۲۸ مهر ۱۳۹۹) تا ۱۰ آوریل ۲۰۲۱ (۲۱ فروردین ۱۴۰۰) در بندر دبی در امارات متحده عربی برگزار شود.

این نمایشگاه جهانی از مهم ترین رویدادهای بین المللی به شمار می‌رود که هر ۵ سال یک بار در یک کشور برگزار می‌شود و به مدت ۶ ماه ادامه دارد و قرار است در طول این نمایشگاه جدیدترین دستاوردها و خلاقیت‌های بشری از سراسر دنیا به نمایش در بیاید.

خبرها حاکی از آن است که وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی پیشتر طرحی را به کشورهای عربی خلیج فارس برای توافق با این رژیم برای پایان دادن به تنش‌های موجود ارائه کرده است.

دیدار وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی دومین سفر یک مقام رسمی این رژیم در یک سال گذشته از امارات است. پیش از وی «میری ریگو» وزیر ورزش رژیم صهیونیستی آبان ماه سال ۹۷ به امارات سفر کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =