«سیمئونه» باز هم در سوپرجام «سوپرمَن» می‌شود یا زنده باد «زیزو»؟

تهران- ایرنا- رئال و اتلتیکو مادرید امشب در فینال سوپرجام اسپانیا در عربستان برای فتح نخستین جام سال ۲۰۲۰ با یکدیگر سرشاخ می‌شوند؛ دیداری که برای ساکنان شهر جده به معنای ملاقات خیلی نزدیک با اسطوره‌های فوتبالی‌شان است.

تیم تحت هدایت «زین الدین زیدان» در حالی پا به این دیدار می‌گذارد که با استفاده از پنج هافبک مرکزی، والنسیا را در نیمه نهایی حذف و راهی اسپانیا کرد.

در سوی مقابل تیم «دیگو سیمئونه» به لطف گل‌های دقایق پایانی «آلوارو موراتا» و «آنخل کوره‌آ»، بارسلونا را غافلگیر کرد و لیونل مسی و دوستانش را ناامید راهی نیوکمپ کرد.

تا پایان تورنمنت، مجموع ۱۶۵ هزار هوادار از گِیت‌های ورودی ورزشگاه ملک عبدالله عبور خواهند کرد و از شهرآورد مادرید لذت خواهند برد.

جده وقف شهرآورد

ساکنان شهر جده از این فرصت که فدراسیون فوتبال اسپانیا در اختیار آنان قرار داده است تا نظاره‌گر بازی اسطوره‌های فوتبالی خود بوده و از تماشای نبرد بهترین تیم‌های جهان لذت ببرند، بیشترین بهره را خواهند برد.

حضور تیم‌های رئال، اتلتیکو، بارسلونا و والنسیا نام فوتبال اسپانیا را به آنان الصاق کرده و این سوپرجام، به تورنمنتی تبدیل شده که همگان به آن رشک می‌برند.

عمده دلیل این موضوع نیز قالب جدید برگزاری سوپرجام اسپانیا است که در آن چهار تیم از باکیفیت‌ترین تیم‌های اسپانیا و جهان، برای فتح یک جام برابر یکدیگر صف‌آرایی کردند.

و حالا که لیونل مسی رفته، به نظر تمام جده برای حمایت از رئال مادرید در فینال گرد هم جمع می‌شوند.

سفیدپوشان و سرخ و سفیدپوشان

شهر جده می‌داند که شهرآورد مادرید برای این ۲ تیم چه معنایی دارد و اگرچه برخی دلتنگ بارسلونا هستند اما همه آنان اطمینان دارند که دیدار امشب فوق العاده خواهد بود.

زیدان به دنبال کسب دهمین جام خود در کسوت سرمربی است و قوهای سفید مادرید نیز در جستجوی یازدهمین سوپرجام خود.

سیمئونه در مجموع ۶ جام تصاحب کرده که چهار مورد آن را روی نیمکت اتلتیکو بالای سر برده است و تیم او به طور معمول در سوپرجام‌ها سوپرمن می‌شود.

رئال و اتلتیکو در مجموع ۱۴ بار در فینال‌ها مقابل یکدیگر قرار گرفته و هر کدام هفت بار به پیروزی رسیده اند.

در پنج فینال قبلی، اتلتیکو سه بار پیروز میدان بوده و ۲ باری هم که برنده نبوده، به فینال‌های لیگ قهرمانان در لیسبون و میلان مربوط می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =