پرداخت ۱۲.۳ میلیارد ریال تسهیلات به صندوق‌های خُرد محلات آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: ١٢ میلیارد و ٣٠٠ میلیون ریال تسهیلات از ابتدای امسال تاکنون به صندوق‌های خُرد محلات زنان روستایی در راستای توانمندسازی این قشر فعال جامعه در استان پرداخت شده‌است.

علیرضا آخوندزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات به ۹۸ صندوق خرد محله زنان روستایی برای توانمندسازی بانوان این استان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در مرحله نخست به هر صندوق درخواست کننده، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود و در مراحل بعدی نیز با توجه به اعتبار صندوق خرد، طی هر مرحله به اعضای آن تسهیلات اختصاص پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: هر صندوق خرد محله زنان روستایی حدود ۲۵ تا ۳۰ عضو فعال دارد که این اعضا می‌توانند از تسهیلات این صندوق بهره‌مند شوند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: این صندوق‌ها ماهیت توسعه‌ دارد و علاوه بر تامین منابع مالی باعث توانمندسازی اجتماعی زنان روستایی می‌شود.

«آخوندزاده»، تاکید کرد: بالابردن سطح معیشتی خانواده‌ها در روستاها و همچنین افزایش سطح درآمد خانوارهای روستایی از دیگر اهداف راه‌اندازی صندوق‌های خرد محله زنان روستایی است.

صندوق کارآفرینی امید بر اساس رویکرد جدید حمایت از کسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفولی را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =