نماینده منتقد ترامپ: او سربازان ما را به عربستان می‌فروشد

تهران- ایرنا- «جاستین اماش» نماینده منتقد و جمهوریخواه پیشین خواستار استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، گفت: ترامپ، سربازان ما را به عربستان می‌فروشد.

تارنمای آمریکایی هیل گزارش داد، این نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت میشیگان که بعد از ترک حزب جمهوریخواه به جرگه نمایندگان مستقل پیوسته است ترامپ را متهم کرده که حمایت نظامی آمریکا را به عربستان می فروشد.

بر اساس این گزارش، این اظهارات اماش در توئیتر در واکنش به مصاحبه ترامپ با شبکه خبری فاکس نیوز مطرح شده است.

ترامپ روز جمعه در مصاحبه با « لورا اینگراهام » مجری فاکس نیوز گفته بود که ریاض را تحت فشار قرارداده تا اعزام های اخیر نیروهای آمریکایی به خاورمیانه را جبران کند.

رئیس جمهوری آمریکا در این مصاحبه گفت: ما روابط بسیار خوبی با عربستان سعودی داریم. من به آنها گفتم شما کشوری بسیار ثروتمند هستید. سربازان بیشتری می‌خواهید؟ من این نیروها را برای شما اعزام می‌کنم اما باید هزینه آن را بپردازید. آنها هزینه آن را به ما می ‌ردازند و تاکنون یک میلیارد دلار در بانک‌های ما به ودیعه گذاشته‌اند.

این نماینده بارها با انتقادهای مکرر از شخصیت و لفاظی‌های ترامپ، خشم جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا را برانگیخته است. این انتقادها سرانجام سبب شد از فراکسیون آزادی مجلس نمایندگان آمریکا که خود عضو موسس آن بود خارج شود.

وی سپس اعلام کرد که حزب جمهوریخواه را ترک می‌کند و به عنوان نماینده مستقل به فعالیتش ادامه می‌دهد. اماش همچنین گفته که از استیضاح ترامپ به دلیل روابطش با رئیس جمهوری اوکراین حمایت می‌کند.

این نماینده همچنان از نمایندگان محافظه‌کار جدی در بیشتر مسائل سیاسی است. وی همچنین مخالفتی با تشکیل  حزب سومی برای به چالش کشیدن ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۰ ندارد.
انتقادهای اماش خشم رئیس جمهوری آمریکا را برانگیخته و ترامپ بارها حمایت خود را از یک رقیب جمهوریخواه برای جایگزینی با او در انتخابات کنگره ابراز کرده است.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر ۲۰۲۰ / ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. ترامپ با چالش رسوایی ناشی از تماس های غیرقانونی با « ولودیمیر زلنسکی » رئیس جمهوری اوکراین دست و پنجه نرم می‌کند.

مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را به سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در اقدامات کنگره متهم کرده و طرح استیضاحش را در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۷ آذر ۹۸) تصویب کرد. طرح استیضاح ترامپ باید به سنا برود تا جلسه محاکمه او در آنجا آماده و برگزار شود.
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی گفت؛ قصد دارد هفته آینده بندهای طرح استیضاح  را به سنا بفرستد. مقام‌های ارشد حزب دموکرات در کنگره مطمئن هستند که محاکمه ترامپ از ماه جاری میلادی (ژانویه) آغاز می‌شود.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =