۲۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83630800
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره سراسری تئاتر زندانیان اسفند ماه برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرکل زندانهای استان تهران گفت، هجدهمین جشنواره سراسری تئاتر زندانیان از چهارم تا هفتم اسفند ماه در برج آزادی برگزار می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه اداره کل زندانهای استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب در جلسه ای که با حضور داریوش ارجمند بازیگر عرصه تئاتر و سینمای کشور برگزار شد، افزود: خوشحال هستیم که اداره کل زندانهای استان تهران، میزبان جشنواره سراسری مددجویان سراسر کشور است و تمام عواید آن، برای آزادی بازیگران نمایش های اجرا شده، صرف می شود و این در نوع خود، رسالت جدیدی برای هنر تئاتر است.
وی ادامه داد:با توجه به نقش موثر هنرهای نمایشی در روند اصلاح و تربیت مددجویان و اجتماع پذیری، تئاتر را به عنوان یکی از بازوهای توانمندسازی مددجویان می دانیم.
حیات الغیب با اشاره به رسالت هنر نمایش در کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت: آنچه رسالت ما را در زندانها سنگین تر می کند، ارائه علل بروز این آسیب ها است و امید داریم همه مسئولان فرهنگی و اجتماعی کشور همچنین دانشجویان تئاتر و هنرهای نمایشی در این اقدام ملی سهیم شوند.
رئیس ستاد اجرایی هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان کشور با برشمردن دستاوردهای اداره کل زندانهای استان تهران در عرصه تئاتر افزود: یکی از اقدامات مثبت و قابل تحسین سازمان زندان ها که در راستای ارتقای روحیه و بازگشت سالم مددجویان به جامعه انجام می شود، اجرای جشنواره های هنری مانند تئاتر ویژه زندانیان است، خوشبختانه این اداره کل، اخیراً حضور پررنگ تری در عرصه هنرهای نمایشی داشته و در همین راستا حضور در جشنواره بین المللی و سطح شهر، یکی از اقدامات نوین ما برای جلب همکاری جامعه و رفع دغدغه های اجتماعی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: هنر، فرد را برای شناخت هرچه بیشتر درون خود یاری و کمک و در حقیقت بین عواطف و جسم انسان تعادل ایجاد می کند و آرامش در جسم و روح فرد به وجود می آورد و انسان را برای رویارویی با مشکلات عاطفی و اجتماعی آینده آماده می سازد.
حیات الغیب اضافه کرد: از این قدرت هنر، در زندانها به عنوان یک نیروی کارآمد استفاده می شود. آنچه در زندانها اهمیت ویژه‌ای دارد، تغییر و اصلاح رفتار زندانیان و ارتقای سلامت روان آنان است و برای تحقق این هدف باید از همه ظرفیت‌های موجود درون و برون سازمانی به نحو مطلوب بهره ‌گیری کنیم.
وی ادامه داد: این قبیل برنامه ها با اجرای صحیح، می تواند نقش حائز اهمیتی در کاهش جمعیت کیفری هدفمند و در نتیجه کاهش تعداد زندانیان و درصد بازگشت مجدد آنان به چرخه جرم و زندان را در پی داشته باشد و به طور کلی مددجویانی که به هنر گرایش پیدا می کنند کمتر به زندان برمی گردند.
در این دیدار، داریوش ارجمند بازیگر سینما و تلویزیون نیز با استقبال از دعوت زندانهای استان تهران، ضمن اعلام آمادگی جامعه هنری کشور جهت همکاری اظهار داشت: اصلاح و تربیت باید از سنین کودکی و از خانواده و مدرسه شروع شود تا در آینده شاهد بزهکاری و آسیب های رفتاری افراد نباشیم.
وی ضمن استقبال از فعالیت های فرهنگی در زندانها گفت: از عموم هنرمندان و دانشجویان تئاتر برای شرکت در این جشنواره دعوت می کنم و بر اهمیت توسعه هنر نمایش و تقویت گروه های نمایشی زندان از طریق آموزش تأکید دارم.
براساس این گزارش، جشنواره سراسری تئاتر مددجویان کشور، طی روزهای چهارم تا هفتم اسفند ماه در برج آزادی به میزبانی اداره کل زندانهای استان تهران برگزار می شود که حضور علاقه مندان برای تماشای برنامه ها، آزاد خواهد بود و تمام عواید حاصل از این جشنواره برای پرداخت بدهی یا جریمه و در نهایت آزادسازی همان زندانیان هنرمند استفاده می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =