۲۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۹
کد خبر: 83630774
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رشد شاخص بورس سرعت گرفت

تهران – ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) یک هزار و ۸۴۲ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۷۵ هزار و ۶۵۰ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۳۳۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۹ هزار و ۳۶۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۵۸۰ واحد افزایش به ۱۱۴ هزار و ۵۵۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۵۸ واحد رشد به ۷۶ هزار و ۴۹۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۷ هزار و ۸۳۱ واحد افزایش به رقم ۴۳۷ هزار و ۶۱۶ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۰ هزار و ۹۵۷ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴ هزار و ۷۲۲ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۴۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۸۰ واحد،  معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۷۲ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۴۶۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۳۳ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۴۰۸ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۹۹ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد فولاد امیر کبیر کاشان (فجر) با ۲۱ واحد، فروسیلیس ایران (فروس) با ۱۹ واحد، سیمان فارس (سفار) با ۱۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، پالایش نفت بندر عباس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان  و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۹۴ میلیون و ۹۰۳ هزار برگه سهم به ارزش بیش از سه هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز ۲۴۸ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار ۸۹۴  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۶۸۷ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۵ هزار و ۷۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز تمامی نمادها در معاملات این بورس تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند که نماد فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و تولید نیروی برق دماوند (دماوند) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha