راه‌های روستایی تایباد و فریمان بازگشایی شد

مشهد -ایرنا - ۷۲ راه روستایی در شهرستانهای تایباد و فریمان که شب گذشته و امروز بر اثر بارش شدید برف مسدود شده بود بازگشایی شد و تردد در آنها جریان دارد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تایباد روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:راه ۳۸ روستای تایباد که بر اثر بارش شدید برف شب گذشته و امروز در این شهرستان مسدود شده بود بازگشایی شد و تردد در آنها جریان دارد.

علی اصغر کرباسی افزود: با قطع موقت بارش برف و آرام شدن نسبی هوا در منطقه، راه‌های ارتباطی مسدود شده بازگشایی و پاک‌سازی جاده های روستایی شهرستان با به کارگیری ظرفیت گروه های راهداری همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: با تلاش شبانه‌روزی راهداران این اداره در حال حاضر محورهای مواصلاتی این شهرستان به سمت تربت جام، خواف و باخرز بازگشایی و تردد در آنها برقرار شده است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تایباد با بیان اینکه در حال حاضر به علت حجم سنگین برف تردد وسایل نقلیه با زنجیر چرخ امکان پذیر است گفت: تا زمان برف روبی راه ارتباطی این شهرستان تلاش گروه‌های راهداری با به کارگیری ماشین‌آلات برف‌روبی ادامه خواهد داشت.

کرباسی افزود: از آغاز بارش برف در این شهرستان و اجرای عملیات برف‌روبی و بازگشایی راه‌های ارتباطی برف‌گیر منطقه از شب گذشته تا امروز هزار کیلومتر از سطح راه‌های پوشیده از برف تایباد برف‌روبی و بازگشایی و افزون بر ۵۰۰ تن شن و نمک در محورهای برف گیر پاشیده شده است.

وی با توصیه به همه رانندگان عبوری از جاده‌های تایباد برای به همراه داشتن زنجیر چرخ و سایر لوازم ایمنی زمستانی ادامه داد: بررسی بخاری و سیستم گرمایشی و همچنین آخرین وضعیت فنی خودروها قبل از حرکت به سمت راه‌های برف‌گیر وگردنه‌های منطقه ضرورت دارد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تایباد گفت: در حال حاضر به استثنای قسمتی از حوزه استحفاظی راه های خواف، سایر راه‌های  اصلی و فرعی شهرستان تایباد باز و تردد عادی خودروها فقط با زنجیر چرخ در آنها جریان دارد.

شهرستان تایباد ۳۰۰ کیلومتر راه شهری و ۲۴۳ کیلومتر راه روستایی آسفالته دارد. این شهرستان ۱۲۰ هزار نفری در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۳۴ راه روستایی در فریمان بازگشایی شد

فرماندار فریمان هم گفت: از مجموع ۱۵۴ روستای این شهرستان راه های ارتباطی ۳۴ روستای بزرگ فریمان تا ظهر امروز یکشنبه بازگشایی شد.

عباسعلی صفایی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون راه ارتباطی ۱۲۰ روستای دیگر شهرستان که البته بیشتر روستاهای کم جمعیت هستند بسته است اما نیروهای امدادی و عوامل فرمانداری در حال بازگشایی آنها هستند.

وی با اشاره به بارش ۷۸ سانتیمتری برف طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: خوشبختانه این بارشها که طی ۳۰ سال گذشته کم نظیر بوده است خسارت یا آسیب خاصی در شهرستان ایجاد نکرده است.

فرماندار فریمان گفت: شب گذشته شدت بارش برف به حدی بود که مجبور شدیم جاده مشهد - فریمان - تربت جام را برای حفظ ایمنی مسافران مسدود اعلام کنیم اما امروز این راه اصلی بازگشایی شد.

صفایی میزان بارش باران در ۲۴ گذشته این شهرستان را ۵۰ میلیمتر عنوان کرد و افزود: میزان بارش باران طی سال آبی جاری ۱۲۸ میلیمتر بوده است.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری فریمان متشکل از دو بخش مرکزی و قلندرآباد در فاصله ۷۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.

ریزش برف و باران در همه شهرستانهای خراسان رضوی که از عصر جمعه آغاز شده است طبق پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان تا پایان روز دوشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =