۲۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83630698
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۱ متخلف زیست محیطی در ایوان دستگیر شدند

ایلام- ایرنا- مدیر محیط زیست ایوان گفت: ۳۱ متخلف زیست محیطی از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

علی محمودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متخلفان طی مدت یاد شده در مجموع ۸۸ میلیون ریال خسارت به محیط زیست شهرستان وارد کردند که برای جبران و اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی یادآور شد: ۱۶۰ قطعه صید غیرمجاز آبزیان شامل ماهی معمولی، ۱۲ مورد شکار غیرمجاز ، ۱۰ مورد زنده گیری پرندگان و ۱۹ مورد شروع به شکار از جمله تخلفات صورت گرفته در این شهرستان است.

مدیر محیط زیست ایوان اضافه کرد: از متخلفان ۹ قبضه اسلحه ساچمه زنی و گلوله زنی، مقادیری فشنگ، ۱۰ رشته دام زنده گیری و چهار عدد قفس کشف و ضبط شده است.

محمودی تاکید کرد: تاکنون ۲۸ مورد اخطاریه زیست محیطی صادر شده و پنج مورد نیز آلودگی محیط زیست ثبت شده است.

وی افزود: بیشتر حیوانات شکار شده گراز وحشی، تشی، خرگوش، کبک، تیهو، پرنده زنبورخوار و ماهی کپور بوده است.

مدیر محیط زیست ایوان تصریح کرد: وجود اسلحه های ساچمه زنی و شکاری فراوان در دست مردم و زنده گیری پرندگان از مشکلات زیست محیطی این منطقه است.

محمودی از شهروندان تقاضا کرد: هرگونه تخلف زیست محیطی را با شماره ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کرده تا در اسرع وقت نسبت به بررسی آن ها اقدام شود.

به گزارش ایرنا، منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ با وسعت ۳۳ هزار هکتار در شمال و شمال غربی شهر ایلام، جنوب شهر سرابله و شرق ایوان واقع شده است که توسط محیط بانان ایلام، ایوان و چرداول حفاظت می شود.

منطقه حفاظت شده مانشت نیز به وسعت ۱۳ هزار هکتار در حوزه استحفاظی شهرستان ایوان در ۳۵ کیلومتری شمال ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها