۲۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 2202
کد خبر: 83630620
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۱۵۶ نفر در خراسان جنوبی امدادرسانی شدند

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به شدت بارش برف و باران در استان،۱۵۶ حادثه‌ دیده در ۲۴ ساعت گذشته توسط نیروهای امدادی و عملیاتی این جمعیت امدادرسانی شدند.

محمدرحیم شهریاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع وقوع ۳۴ حادثه در این مدت، ۱۷ مورد مربوط به برف و کولاک، ۹ مورد سیل و آبگرفتگی و بقیه جاده‌ای بوده است.

وی گفت: از مجموع امدادرسانی‌ها به افراد حادثه دیده، ۴۵ نفر مربوط به برف و کولاک، ۴۱ نفر سیل و آبگرفتگی و ۷۰ نفر مربوط به حوادث جاده‌ای بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: در این مدت ۵۷ نفر در شهرستان‌های سربیشه، بیرجند، طبس، فردوس و قاینات اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت ۳۸ تیم به محل حوادث اعزام شدند گفت: همچنین ۱۰۲ امدادگر، عملیات امداد و نجات را انجام دادند.

شهریاری افزود: آماده باش نیروهای جمعیت هلال احمر تا پایان فعالیت سامانه بارشی ادامه دارد و با توجه به اینکه جاده‌های استان لغزنده است رانندگان ضمن رعایت مقررات و سرعت مطمئنه از سفرهای غیرضروری خودداری و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.

سامانه بارشی از روز (جمعه) در خراسان جنوبی فعال شد و تا صبح دوشنبه ادامه دارد.

بنا به اخطاریه جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با تقویت فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما بارش سنگین باران و برف، در مناطق مرتفع احتمال تگرگ، رگبار و رعد و برق، وزش تندباد، تشکیل مه و یخبندان پیش‌بینی می‌شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط