مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی فارس، فرصتی جدید برای اشتغال 

شیراز- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس معتقد است: تغییر فرایند کشاورزی سنتی به نوین و همچنین ایجاد فرصت های شغلی جدید با تشکیل مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در این استان میسر می شود.

محمدباقر میری یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در قالب واگذاری امور به بخش غیردولتی،مدیران بخش کشاورزی دولتی ملزم به حمایت و توسعه مراکز خدمات غیردولتی در استان وانعقاد قرارداد و ارجاع کار به این مراکز هستند.
وی با اشاره به نظام صدور مجوز مراکز خدمات غیردولتی اضافه کرد: این مراکز با دارا بودن نیروی فنی و متخصص در بخش‌های کشاورزی،منابع طبیعی،گیاهان دارویی، مکانیزاسیون، شیلات،دامپروری،آزمایشگاه،بازرگانی،فضای سبز، عرضه نهاده های کشاورزی و صدور مجوزها در واحد تولیدی قادر به ارائه خدمات فنی مهندسی هستند. 
میری اضافه کرد: با افتتاح ۴۳ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سال جاری در استان فارس،زمینه مناسب برای ایجاد اشتغال دانش آموختگان این بخش میسر شده است.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس گفت: اعضای حقیقی و حقوقی سازمان با مراجعه به سایتwww.agrieng.org/sanka و ارائه مدارک و تضمین های مورد نیاز،درخواست تاسیس مراکز خدمات غیر دولتی کنند و بسته به رتبه و صلاحیت خود نسبت به ارائه خدمات در حوزه های مختلف اقدام کنند.
وی همچنین گفت: صدور پروانه و مجوزهای لازم برای شهرک‌های کشاورزی(کل شهرک) در این استان مشمول هیچ گونه تعرفه ای نیست و رایگان انجام می شود.
میری افزود: تعرفه مربوط به صدور پروانه برای واحدهای مستقر در شهرک‌ها اعم از موافقت اصولی،تاسیس و توسعه شامل ۵۰ درصد تعرفه‌های اعلامی از وزارت جهاد کشاورزی است و برای شهرک‌های کشاورزی(کل شهرک)مشمول هیچ گونه تعرفه ای نیست.
 

اخبار مرتبط