تیراندازی در آمریکا؛ ۵ نفر هدف قرار گرفتند

تهران- ایرنا- پلیس ایالات کلورادوی آمریکا اعلام کرد فرد مسلحی با شلیک به پنج نفر در مجتمع مسکونی در شهر «آرورا» واقع در این ایالت اقدام به فرار کرده است.

به گزارش شبکه سی‌ان‌ان، پلیس این شهر در ساعات اولیه صبح امروز (یکشنبه ۲۲ دی‌ماه) در پیامی توئیتری اعلام کرد: قربانیان این  تیراندازی سه نوجوان و  دو بزرگسال بوده که به دلیل جراحات جدی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

سخنگوی پلیس آمریکا اعلام کرده، تیم تحقیقات این حادثه معتقدند این تیراندازی هنگام برپایی مهمانی در  این مجتمع آپارتمانی رخ داده است.

پلیس به دنبال فردی است که دستکم تاکنون در این حمله مظنون است و از شاهدان عینی خواسته با پلیس در تماس باشند.  

تکرار تیراندازی در ایالت‌های مختلف آمریکا خشم مخالفان آزادی حمل‌ونقل سلاح را برانگیخته است.
نتایج پژوهش دانشکده بهداشت عمومی «هاروارد» در آمریکا نشان می‌دهد؛ وقوع کشتارهای عمومی در آمریکا بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ میلادی سه برابر شده است.

تاکنون تلاش گروه‌های مخالف آزادی حمل و استفاده از سلاح و برخی قانونگذاران این کشور برای ممنوعیت یا ایجاد محدودیت در این زمینه، به دلیل تهدید کارخانه‌های اسلحه‌سازی شکست خورده است.

در ماه جاری (دی) تیراندازی در کلیسایی در شهر « وایت ستلمنت » ایالت تگزاس آمریکا ۲ کشته و یک زخمی برجا گذاشت. همچنین درجریان تیراندازی در یک میهمانی شبانه در شیکاگو در ایالت ایلینوی ۱۳ نفر  زخمی شدند.

تیراندازی در آمریکا به معضلی تقریبا روزانه تبدیل شده است. مردم این کشور به افزایش حملات مسلحانه معترضد و با شرکت در تجمع‌هایی، اتخاذ تمهیدات بیشتری برای کنترل مالکیت سلاح را خواستارند.

یکی از بدترین موارد تیراندازی در آمریکا چند ماه پیش در دو شهر «دیتون» در ایالت اوهایو و «ال پاسو» در ایالت تگزاس روی داد که بر اثر آن، در مجموع ۳۱ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.
2023

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha