عضو شورای تهران: مدرسه دارالفنون و دفتر کار امیر کبیر مرمت شود

تهران- ایرنا- رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران بر لزوم مرمت، معرفی و تسهیل بازدید شهروندان و گردشگران از مدرسه تاریخی دارالفنون و دفتر کار امیر کبیر تاکید کرد.

مجید فراهانی روز یکشنبه در یکصد و هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: بیستم دیماه سالروز شهادت معمار و آغازگر مسیر توسعه ایران میرزا تقی خان فراهانی و سالروز رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) ، امیر کبیر معاصر را گرامی می دارم. 

وی ادامه داد: در جامعه ما توجه به چهره های تاثیر گذار و تاریخ ساز در نتیجه غفلت دستگاههای مسئول کمتر مورد توجه قرار گرفته است و در این میان بناهای تاریخی که وجودشان بر مسیر کشور تاثیر گذار بوده ، بیشتر مهجور مانده اند.

فراهانی خاطرنشان کرد: یادگارهای برجا مانده از امیر کبیر در تهران امروز مدرسه دارالفنون و دفتر کار وی است که متاسفانه این آثار به جای آنکه در اختیار وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری باشد، یکی در اختیار وزارت آموزش و پروش است و دیگری در اختیار پلیس و از آن به عنوان دفتر و محل استقرار پلیس در بازار استفاده می شود.

عضو شورای شهر تهران افزود: بدون شک جامعه ما نیازمند توجه به آثار تاریخی برجای مانده از امیرکبیر است، بر همین اساس مرمت،نگهداری و بهره برداری از این آثار با امکان بازدید گردشگران کمترین کاری است که باید در این مسیر سالها پیش به انجام می رسید.

فراهانی ادامه داد: البته مدیریت شهری برای مرمت این آثار اقداماتی قابل تقدیر انجام داده است که باید ادامه پیدا کند.

وی گفت: با توجه به قانون شوراها درباره «لزوم مرمت،معرفی و تسهیل بازدید شهروندان و گردشگران از مدرسه تاریخی دارالفنون و دفتر کار امیر کبیر(ساختمان پلیس میدان ارگ)» به شهرداری تهران تذکر می دهم.

فراهانی خاطرنشان کرد: امیدوارم با مشارکت و همکاری مسئولان آموزش و پرورش و پلیس با شهرداری تهران زمینه های بهره برداری بهینه از این آثار در معرفی امیر کبیر و نقش تاریخ ساز این قهرمان ایران بیش از پیش فراهم شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha