بیات‌زنجانی: مسئولان در برابر واکنش مردم به سقوط هواپیما شنونده باشند

قم- ایرنا- آیت الله اسدالله بیات زنجانی با صدور پیامی بااشاره حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی از مسئولان خواست که در برابر واکنش‌های به حق مردم متواضع و شنونده باشند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی آیت الله بیات زنجانی،‌ در پیام این مرجع تقلید آمده است:  اینجانب ضمن عرض تسلیت صمیمانه خدمت خانواده‌های عزادار پرواز سرنگون‌شده، به همه مسئولان حکومت می‌گویم که متناسب شأن مردم ایران با آن‌ها رفتار نشده، بلکه کاملاً خلاف شأن‌شان با آن‌ها رفتار شده‌است. 

پیام حاکیست: بدانید و بدانیم که باب صداقت که متأسفانه بسیار دیر در گفت‌وگو با مردم پیرامون واقعه سقوط هواپیما گشوده‌ شده، نباید بسته شود. در برابر واکنش‌های به‌حق مردم به خاطر حاشایی که در سه روز اخیر شده است، متواضع و شنونده باشید. به جد توصیه می‌کنم که با شفافیت و صداقت، درباره وقایع ماه‌های گذشته نیز با مردم سخن بگویید.

دربخش دیگری ازاین پیام آمده‌است:‌ با مردم مدارا کنید، با آن‌ها تعامل کنید و صادقانه برای اصلاح و بازسازی رابطه خود با آنان تلاش کنید و خطاهای گذشته را اصلاح کرده و گزارش این اصلاح را یک به یک به مردم  بدهید. 

آیت الله بیات زنجانی درادامه این پیام بیان کرده‌است: مردم در طول تاریخ هزاران ساله‌شان ثابت کرده‌اند  که اگر صداقتی ببینند، پاسخ صداقت را کریمانه خواهند داد.خطاب به انقلابیون سال ۵۷ که برخی‌شان هنوز مسند و مدیریتی در حاکمیت دارند نیز یادآوری می‌کنم که یادتان باشد ما هم در سال ۵۷ جزئی از مردم بودیم و با انقلاب خواستیم به مردم خدمت کنیم نه این‌که باری بر دوش‌شان بگذاریم. هم خودتان این موضوع را به یاد داشته باشید و هم سفارش امیرالمؤمنین(ع) را به مدیران بعدی یادآوری کنید که قدرت اگر برای کسی می‌ماند به آن‌ها نمی‌رسید.
یک هواپیمای خطوط هوایی اوکراین روز چهارشنبه  پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی(ره) بر اثر خطای انسانی و بصورت غیر عمد مورد اصابت پدافند هوایی قرار گرفت و در نتیجه این حادثه ۱۷۶ مسافر و خدمه از جمله ۱۴۶ مسافر ایرانی جان باختند./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha