۴۲ پل‌ آسیب‌دیده از سیل کرمانشاه بازسازی شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه با بیان اینکه ۴۳ پل در سیلاب بهار ۹۸ در استان تخریب شد، گفت: غیر از پل بزرگ «گروس»، تمام پل‌های تخریب شده در جریان سیل امسال بازسازی شده است.

فریبرز کرمی روز یکشنبه به ایرنا افزود: اکنون کار بازسازی تمام این پل‌ها به اتمام رسیده و تنها بازسازی پل بزرگ گروس باقی مانده که کار بازسازی آن هم در دست اقدام است.

وی اظهارداشت: کارهای مطالعاتی و تهیه نقشه پل در حال انجام است و روند کار با ۱۰ درصد پیشرفت اجرا می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: البته اکنون مشکلی برای تردد در این منطقه وجود ندارد و پل فلزی موقت برای تردد مردم برقرار است.

به گفته کرمی، امسال ۵۴ پل جدید دیگر نیز در استان کرمانشاه تاسیس شده است.

او گفت: سیل اواخر سال قبل و اوایل امسال بیش از ۵۵۲ میلیارد تومان به راه‌ها، پل‌ها، ابنیه و ماشین آلات راهداری کرمانشاه خسارت وارد کرد که بار مالی فراوانی به همراه داشت اما با وجود کمبود اعتبارات کار بازسازی پل‌ها و راه‌های اصلی در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد تا خللی در تردد مردم ایجاد نشود.​

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه با ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستای دارای سکونت در جریان بارندگی‌های فروردین امسال و وقوع سیلاب حدود هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان خسارت دید که بخش قابل توجهی از آن مربوط به بخش کشاورزی است.