گوایدو خواستار اعتراض‌های بیشتر علیه دولت ونزوئلا شد

تهران-ایرنا- رهبر مخالفان دولت ونزوئلا خواستار اعتراض‌های بیشتر علیه «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری این کشور شد.

رسانه های غربی از کاراکاس گزارش دادند، خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا که سال گذشته خود را رئیس جمهوری این کشور خوانده و آمریکا و هم پیمانانش او را به رسمیت شناخته اند، روز گذشته(شنبه) از حامیانش خواست اعتراض های بیشتری را علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهوری کنونی ونزوئلا برگزار کنند.

وی طی گردهمایی حامیانش در غرب کاراکاس با حضور صدها نفر گفت: ما باید در خیابان ها حاضر شویم و درخواست هایمان را اعلام کنیم. باید در کنار یکدیگر باشیم.

این اولین گردهمایی مخالفان دولت از زمان درگیری ها مقابل مجنع ملی پیش از انتخاب رئیس جدید این مجمع بود.  گوایدو اعلام کرد که شش روز پیش نیروهای امنیتی از ورودش به این مجمع خودداری کرده و قانونگذاران حامی دولت فردی وفادار به مادورو را به عنوان رئیس جدید مجنع ملی انتخاب کردند. این در حالی است که قانونگذاران مخالف در جلسه ای دیگر بار دیگر گوایدو را به عنوان رئیس مجمع ملی انتخاب کردند.

گوایدو در ادامه گفت: هیچ کس نمی تواند در خانه بماند.

رهبر مخالفان دولت ونزوئلا خاطر نشان کرد که مجمع ملی (کنگره) می تواند در هر جایی و هر زمانی برگزار شود.

در همین حال تیم رسانه ای گوایدو اعلام کرد که نمایندگانی از دولت نروژ به ونزوئلا سفر خواهند کرد اما مخالفان در هیچ اقدامی تحت میانجی گری نروژ برای مذاکره با دولت مادورو حضور نخواهد یافت.

آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را "غاصب قدرت" خواند و اعلام کرد که دیگر وی را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد.

پس از آنکه گوایدو در بهمن ماه سال گذشته خود را رییس جمهوری موقت این کشور اعلام کرد، واشنگتن بلافاصله او را به رسمیت شناخت. بیش از ۵۰ کشور دیگر به تبعیت از آمریکا گوایدو را به عنوان رییس جمهوری قانونی ونزوئلا شناسایی کرده و خواستار برگزاری انتخابات جدید شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =