بارندگی‌ها به امور زیربنایی سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی‌های ۲ روز گذشته در این استان بیشترین خسارت را به بخش‌های زیربنایی و کشاورزی منطقه وارد کرده است.

عباسعلی ارجمندی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براثر بارندگی‌های اخیر علاوه‌بر بسته شدن ۲۴ مسیر ارتباطی، تعطیلی مدارس، شاهد در محاصره قرار گرفتن برخی از روستاها در سیلاب و برف بودیم.

وی افزود: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در ۲ روز گذشته در تمامی نقاط سیستان و بلوچستان بارش باران و برف گزارش شد که بیشترین آن عصر روزگذشته با ۲۰۰ میلی‌متر از نیکشهر بود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: به محض فروکش کردن سیلاب‌ها و قطع بارندگی که تا عصر امروز تداوم دارد نیروهای ارزیاب ستاد بحران در محل حوادث حاضر و از نزدیک به بررسی میزان دقیق خسارت‌ها می‌پردازند.

براساس گزارش هواشناسی سامانه بارشی که از روز جمعه وارد سیستان و بلوچستان شده تا صبح روز یکشنبه در منطقه فعال است و بارش‌های قابل توجهی به همراه دارد به طوریکه بیشینه بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب استان به بیش‌از ۱۵۰ میلی‌متر می‌رسد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =