راه ارتباطی ۳۸ روستای تایباد بسته شد

مشهد- ایرنا- بارش شدید برف و باران در شب گذشته سبب بسته شدن راه ارتباطی ۳۸ روستای شهرستان تایباد شده است.

رییس پلیس راه شهرستان تایباد روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر راه تمامی روستاهای بخش مرکزی و میان ولایت این شهرستان مسدود است و نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای در حال برف روبی این مسیرها هستند.

سرهنگ عباسعلی یزدانی نیا افزود: همچنین با توجه به بارش شدید برف در شهرستان تایباد تمامی جاده های این شهرستان به سمت تربت جام، باخرز و خواف تا اطلاع ثانوی مسدود است.

رییس پلیس راه شهرستان تایباد گفت: بارش برف محور مرزی تایباد به سمت گمرک دوغارون به طول ۱۸ کیلومتر را هم مسدود کرده است.

یزدانی نیا افزود: شب گذشته و براثر بارش شدید برف در محورهای مواصلاتی شهرستان تایباد ۱۰ دستگاه خودروی سواری از جاده های برفی منحرف شدند که این حوادث مصدومی نداشته است.

وی از اسکان مسافران در محور خواف به تایباد خبر داد و گفت: شب گذشته ۵۵ مسافر که از سمت بیرجند به سمت تایباد در حرکت بودند با توجه به عدم تردد وسایل نقلیه در این محورها در شهر سنگان خواف اسکان داده شدند.

رییس پلیس راه تایباد افزود: همچنین شب گذشته ۶۰ مسافر و راننده خودروهای ترانزیت در مساجد محور خواف به تایباد اسکان یافتند.

یزدانی نیا گفت: با توجه به شدت بارش برف در  محورهای مواصلاتی شهرستان تایباد، همشهریان تا اطلاع ثانوی از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند و رانندگان تجهیزات ایمنی، مواد غذایی خشک و لباس گرم در سفرهای ضروری به همراه داشته باشند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تایباد هم گفت: با توجه به شدت بارش برف در این شهرستان در حال حاضر ۳۰ نفر از نیروهای راهداری تایباد با ۳۰ دستگاه تجهیزات برف روبی در حال پاکسازی محورهای برفگیر این شهرستان هستند.

علی اصغر کرباسی افزود: همچنین از شب گذشته تا صبح امروز ۳۵۰ تن شن و نمک در محورهای شهرستان تایباد به تربت جام، خواف و باخرز پاشیده شده است.

وی اضافه کرد: در همین بازه زمانی ۸۵۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی حوزه استحفاظی این شهرستان برف روبی شده است.

بارش برف و باران که از عصر جمعه در خراسان رضوی آغاز شده بود طی دیروز شنبه به ویژه به شکل برف شدت یافت و بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی این روند از امشب با کاهش نزولات آسمانی تا پایان هفته ادامه خواهد یافت.

شهرستان تایباد ۳۰۰ کیلومتر راه شهری و ۲۴۳ کیلومتر راه روستایی آسفالته دارد. این شهرستان ۱۲۰ هزار نفری در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =