محور ترانزیتی چابهار- نیکشهر بازگشایی شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان(ایرانشهر) گفت: محور ترانزیتی چابهار - ایرانشهر در محدوده نیکشهر که بر اثر بارش باران بسته شده شده بود دقایقی قبل بازگشایی شد.

ابراهیم جاوشیری شامگاه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این محور بر اثر شدت باران بسته شده بود که با تلاش راهداران بازگشایی شده است.

به گفته معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بارندگی شدید و مداوم و طغیان رودخانه‌های محلی از عصر روز جمعه تاکنون سبب بسته شدن ۲۳ مسیر ارتباطی در این استان شده است.

روح الله سرگزی اظهار داشت: براساس هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی شدید همراه با بارش برف در نقاط کوهستانی در سیستان و بلوچستان هماهنگی‌های لازم با سازمان‌های خدمات رسان انجام شده بود.
وی ادامه داد: تلاش راهداران برای بازگشایی این مسیرها ادامه دارد اما در بسیاری از نقاط باید با پایان یافتن بارندگی شاهد فروکش کردن رودخانه‌های محلی و در نتیجه بازگشایی مسیرها باشیم.
معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: براثر بارندگی‌های شبانه روز گذشته تاکنون ۳۰ مورد آبگرفتگی منازل مسکونی در زاهدان گزارش شد که بلافاصله دستگاه‌های امدادی در محل حضور یافتند.

براساس گزارش هواشناسی سامانه بارشی که از روز جمعه وارد سیستان و بلوچستان شده تا صبح روز یکشنبه در منطقه فعال است و بارش‌های قابل توجهی به همراه دارد به طوریکه بیشینه بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب استان به بیش‌از ۱۵۰ میلیمتر می‌رسد.

استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای ۲ اداره کل راه و شهرسازی و ۲ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در شمال (زاهدان) و جنوب (ایرانشهر) استان است که هر یک از این ادارات شهرستانهای شمالی و جنوبی را زیر پوشش دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =