کدام فیلم‌های ایرانی در غزه اکران می‌شوند

تهران- ایرنا- چند فیلم ایرانی در جشنواره مردمی فیلم عمار غزه به نمایش در خواهند آمد.

با آغاز پنجمین دوره از اکران‌های مردمی جشنواره عمار در غزه ۱۸ فیلم در طول سه روز برگزاری این جشنواره در این منطقه اکران می‌شوند.

در نخستین روز این جشنواره و پس از مراسم افتتاحیه برای نخستین بار فیلم منطقه پرواز ممنوع به کارگردانی امیر داسارگر برای مخاطب عرب زبان اکران می‌شود.

بنا بر این گزارش، روز دوم این دوره از جشنواره که به صورت ویژه با اتوبوس‌های تلویزیون دار در چند شهر نوار غزه اکران می‌شود شامل فیلم‌هایی درباره فلسطین و به ویژه یمن است.

فیلم‌های داستانی مستند سنگ آخر به کارگردانی مهدی حسینی، سمیر به کارگردانی سعید فرجی؛ زوروی قرن ۲۱ به کارگردانی مجتبی لطفی کرامت؛ بازی انگلیسی به کارگردانی امیرحسین نوروزی با موضوع فلسطین اکران می‌شوند.

همچنین فیلم‌های بیتنا و اتوبوس مدرسه به کارگردانی مصطفی اشراق، بر بال فرشتگان به کارگردانی حامد پاشایی، ویدئو کلیپ صبح پیروزی به خوانندگی میلاد هارونی و دو انیمیشن کودک یمنی به کارگردانی رسول آذرگون و رقص شمشیر به کارگردانی وحید مباشری درباره مساله یمن و تجاوز رژیم سعودی به این کشور اکران می‌شود.

در روز سوم نیز که در یکی از مدارس و مراکز کودکان در غزه برگزار می‌شود انیمیشن‌های حنظله به کارگردانی حیدر ویسی، سیصد به کارگردانی مجید کریمیان؛ تولد اسرائیل به کارگردانی نوروز عباسی؛ سازمان خواب جهانی و نافرمانی به کارگردانی محسن صالحی فرد و کودک یمنی به کارگردانی رسول آذرگون، روبان کاری از رسول زرین و هادی طبسی و خانه من کجاست کاری از مرکز پویانمایی صبا اکران خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha