نگارخانه ملی میزبان تور نمایشگاهی ۳۸ عکاس آزاد شد

شیراز-ایرنا- سرپرست اداره فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: دومین تور نمایشگاهی عکاسان آزاد با عنوان «ایران شناسی» به سرپرستی علیرضا ناصری در نگارخانه ملی شهرداری شیراز برپا شده است.

حسن دهقان، شنبه در آیین گشایش این رویداد هنری اظهار داشت: در این نمایشگاه بیش از ۶۰ عکس از ۴۰ عکاس به نمایش درآمده است.

وی ادامه داد: دومین نمایشگاه گروهی عکاسان آزاد پیش از این در شهرهای تهران، همدان، کرمانشاه و رشت برگزار شده بود.

به گفته دهقان، در این نمایشگاه آثاری از حمیدرضا آباده، ثریا اجلال، حمید احدی، علیرضا افشاری، سعید انوری، سحر جعفری، خورشید چومانی، هیوان خسروی، محمدتقی دوستکوهی، افشین رازی، فاطمه رنجبر، نسیم زارع، جواد زرین پور، سیامند سلیمی، مهناز سیف، هوشنگ شاملو، ابوالفضل شاهمیری، به نمایش گذاشته شده است.

او بیان کرد: سارا شفیق، سیاوش شمالی، مهشید صابرپور، مسعود صالحی، رحیم صباغی، زهرا طاهری، عارف عدیلی، الهام فراهانی، بیژن فلسفی، فرامرز فوقانی، محمد قربانی، میکائیل کاظمی، فرید کامیاب، طاهره کرمانی بنابی، رضا گلستانه، میلاد گلی، نعیمه مجذوبی، سپهر ممدوح، علیرضا ناصری، منیر نیاز زاده و زیبا ویشته از دیگر هنرمندان عکاس هستند که آثار آنها در این نمایشگاه ارایه شده است.

وی افزود: این نمایشگاه تا بیست و هفتم دی‌ماه ۹۸ از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در نگارخانه ملی واقع در باغ ملی شیراز برپاست.

سرپرست نمایشگاه عکاسان آزاد در حاشیه این نمایشگاه بیان کرد: گروه عکاسان آزاد از سال ۱۳۹۴ در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرد.

علیرضا ناصری گفت: این گروه با هدف آموزش، ترویج و ثبت ماندگاری عکس‌هایی در مورد ایران شکل گرفت و هم اکنون ۴۴عضو از ۲۲ کشور جهان دارد.

وی بیان داشت: عکاسان در همه زمینه‌ها و در همه ژانرهای عکاسی آثار خود را ارایه می‌دهند و افزون بر داوری روزانه عکس‌ها، به‌ صورت ماهانه مسابقه‌هایی برگزار و سالی یک بار نیز نمایشگاهی با عنوانی ویژه برپا می‌شود.

او اضافه کرد: این نمایشگاه سال ۹۷ با ۴۰ عکاس در تهران، همدان، اصفهان، همدان، بیرجند و قائن برگزار شد و در سال ۹۸ نیز  ۶۰ عکس از ۴۰ عکاس با  عنوان ایرانشناسی در طبیعت، نوروز، آداب و رسوم، معماری و پرتره محلی در آن به نمایش در آمده است و آخرین مقصد آن نیز شهر اصفهان خواهد بود.

از ۲۱ تا ۲۷ دی ماه

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =