۴۲ روستای هدف گردشگری و دارای بافت باارزش استان اردبیل احیا می‌شود

اردبیل- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اعلام‌کرد: در اجرای تفاهم‌نامه امضا شده در جریان سفر اخیر رییس‌جمهوری به استان اردبیل، ۴۲ روستای هدف گردشگری و دارای بافت باارزش این استان احیا و بازسازی می‌شود.

فرهاد سبحانی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در جریان سفر ریاست‌جمهوری به استان اردبیل تفاهم‌نامه‌ای بین رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداری اردبیل و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به امضا رسید که بر اساس ۴۲ روستای دارای بافت باارزش و روستای هدف گردشگری در استان شناسایی شده و در مدت سه سال احیا و بازسازی می‌شود.

وی با اشاره به اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل برای احیای بافت‌های باارزش روستایی و روستاهای هدف گردشگری استان در جریان این سفر افزود: علاوه بر این، ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای اجرای طرح هادی در روستاهای استان اختصاص یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اضافه‌کرد: در جریان سفر رییس‌جمهوری به استان اردبیل ۴۸ طرح هادی با ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده به بهره‌برداری رسید.

وی بیان‌کرد: همچنین در جریان این سفر ۱۲ هزار و هشتصدمین واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده در روستاهای استان که در دوره خدمت دولت تدبیر و امید احداث و تکمیل شده ، افتتاح شد.

سبحانی افزود: برای احداث این تعداد واحد مسکونی، یک‌هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به مردم پرداخت شده و بیش از همین میزان نیز توسط خود مردم هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، استان اردبیل روز چهارشنبه ۱۱ دی ماه برای دومین بار میزبان حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهوری و هیات دولت بود که در جریان این سفر یک روزه، ۹۳ طرح عمرانی و ۵۰ طرح اقتصادی با اشتغال‌زایی چهار هزار و ۳۹۵ نفر بهره‌برداری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =