اختصاص بخشی ویژه شهید سردار سلیمانی در جشنوار تئاتر فجر

تهران- ایرنا- مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت ارشاد از اختصاص بخشی ویژه برای تکریم شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مراسم افتتاحیه یا اختتامیه سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و برگزاری همایش ملی با مشارکت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و به نام این شهید سرافراز خبر داد.

شهرام کرمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تسلیت برای شهادت سردار امنیت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: بنا به رسالت ذاتی و به منظور تکریم هر چه بیشتر نام و یاد شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بنا داریم تا بخشی ویژه را در افتتاحیه یا اختتامیه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به مقام شامخ این شهید سرفراز اختصاص دهیم.

وی تاکید کرد: نام شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامی مترادف با اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران و چهره و افعال او در مسیر مبارزه با تروریسم در عرصه بین‌الملل قابل احترام و تکریم است  و در حال برنامه ریزی و رایزنی با نادر برهانی مرند دبیر جشنواره سی و هشتم تئاتر فجر هستیم و به محض نهایی شدن این مهم، ‌مراتب را از طریق رسانه ها به اطلاع عموم خواهیم رساند.

کرمی با اشاره به روزهای باقی مانده تا آغاز جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در گام سی و هشتم و فشردگی برنامه ها گفت: تمام همکاران و دست اندرکاران برگزاری این رویداد به همراه ستاد اجرایی  در اداره کل هنرهای نمایشی شبانه‌روزی در حال تلاش برای برگزاری باشکوه‌تر جشنواره بین المللی تئاتر فجر هم شان و هم سنگ نام و افتخار هنر ایران و به ویژه هنر نمایش ایران با طلیعه نام فجر هستند.

برگزاری همایش مشارکتی تئاتر خیابانی سردار آسمانی

مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت ارشاد با اشاره به مشارکت در برگزاری همایش ملی خیابانی سردار آسمانی با همکاری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با نام و یاد شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: طی یکی، ‌دو روز گذشته فراخوان این همایش ملی برای برپایی در روزهای شکوهمند انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۰ تا ۲۳ بهمن سال جاری منتشر شده و در اختیار هنرمندان و فعالان عرصه تئاتر کشور قرار گرفته است.

بعد از انتشار خبر شهادت شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تنی چند از یاران و همرزمانش، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در راستای سیاست‌های خود که توسعه و تقویت بنیان‌های هنر نمایش در عرصه تئاتر ملی و گره‌خورده با مفاهیم غرورآفرین و افتخارآمیز مقاومت، پایداری، ‌دفاع مقدس، ایثار و شهادت است تصمیم گرفت همایشی با رویکرد ملی با محوریت زندگی، مسیر مقاومت تا شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را برای پاسداشت این نام غرورآفرین در تاریخ معاصر کشور برگزار کند.

۱۰ محور همایش ملی سردار آسمانی

به گفته کرمی همایش ملی تئاتر خیابانی سردار آسمانی در ۱۰ شاخه سردار آسمانی و دفاع مقدس؛ سردار آسمانی و امنیت ملی؛ سردار آسمانی و نسل جوان؛ سردار آسمانی و جبهه مقاومت اسلامی؛ سردار آسمانی و استکبار ستیزی؛ سردار آسمانی و ولایت مداری؛ سردار آسمانی و شهدای مدافع حرم؛ سردار آسمانی و فرهنگ عاشورا؛ سردار آسمانی، وحدت ملی و انسجام اسلامی و سردار آسمانی و مردمداری برگزار خوهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از میان آثار رسیده به دبیرخانه این همایش، ۱۰ اثر به بخش نهایی راه پیدا خواهند کرد و هر اثر حداقل هفت اجرا با هماهنگی و برنامه ریزی انجمن هنرهای نمایشی استان مربوطه، در فضاهای عمومی شهر اجرا خواهد داشت.

مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت ارشاد تصریح کرد: از میان آثار پذیرفته شده، تعداد پنج اثر منتخب جهت اجرا در تهران دعوت خواهند شد و هر اثر در تهران طبق زمانبندی ستاد سه اجرا خواهد داشت و مراسم اختتامیه این رویداد نیز روز بیست و سوم بهمن ماه در تماشاخانه سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت، بامداد جمعه ۱۳ دی‌، در حمله موشکی پهبادهای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =