تسریع ساخت منازل روستایی محرومین کردستان ضروری است

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: وضعیت برخی منازل مسکونی در روستاهای استان، انسان را متاثر می‌کند بنابراین لازم است ساخت و بهسازی این واحدها که با کمک دولت تسهیلات می‌گیرند سرعت بیشتری داشته باشد.

بهمن مرادنیا روز شنبه در جلسه بررسی تسهیلات بانکی مسکن روستایی محرومین ضمن تقدیر از زحمات بنیاد مسکن و بانک‌های عامل اظهار داشت: همه در قبال تامین مسکن برای محرومین وظیفه داریم و بانک‌ها نیز موظف هستند روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان را تسهیل کنند.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات نیز باید خود را به بازپرداخت تسهیلات دریافت شده متعهد بدانند، افزود: از همه فرمانداران، بخشداران و دهیاران می‌خواهم مردم را نسبت به بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی به بانک‌ها تشویق و ترغیب کنند.

استاندار کردستان از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز خواست نهایتا تا اواسط بهمن سال جاری تمام متقاضیان را جهت تشکیل پرونده به بانک‌ها معرفی کند و بانک ها نیز تا یک ماه بعد از ان نسبت به عقد قرارداد با متقاضیان اقدام کنند.

مرادنیا به وجود امضای تفاهم نامه میان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بنیاد مسکن و استانداری کردستان برای ساخت ۲ هزار واحد مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: میانگین منازل روستایی مقاوم سازی شده در استان ۳۷ و نیم درصد است که این رقم در کشور ۴۳ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =