۴۰ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در منابع آبی گچساران  رهاسازی شد

گچساران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: ۴۰ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی از نوع  کپور و خاویار در استخرهای پرورش ماهی این شهرستان رهاسازی شده است.

سید عبدالوهاب پورالحسینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان ماهی آبی با وزن بالای ۵۰ گرم از سوی بهره برداران رهاسازی شده که در عید امسال وارد بازار مصرف خواهد شد.

وی بیان کرد: ۲ سایت پرورش ماهی گرمابی با ظرفیت ۳۰و  ۵۰ تنی از نوع کپور و خاویار در این شهرستان وجود دارد.

پورالحسینی ابراز کرد: همچنین ۲ باب استخر ماهی سه هزار تنی کپور و ۲ هزار تنی ماهی قزل آلا در منطقه خان احمد و پشت کوه باشت وجود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: هدف از این رهاسازی، افزایش تولید گوشت سفید، افزایش مصرف سرانه ماهی، اشتغال‌زایی، بارورکردن آب کشاورزی از موادمغذی و استفاده بهینه و دومنظوره از استخرهای موجود است.

وی اظهار داشت: شهرستان گچساران قابلیت تولید ماهی های گرمابی به ویژه ماهی کپور، ماهی های خاویاری، میگو و زینتی را دارد.

 پورالحسینی تصریح کرد: عواملی از قبیل آموزش‌های فنی و موثر در ارتقای مهارت آبزی پروران، ترویج موفق مکانیزاسیون بویژه دستگاه‌های هواده و نقش آنها در کاهش تلفات و افزایش تراکم در واحد سطح، افزایش تولیدات و سود قابل توجه بویژه نظر به کوتاه بودن دوره پرورش این گونه و تاثیر بسیار مطلوب پساب پرورش ماهی در افزایش محصولات زراعی و غیره از جمله علل افزایش گرایش بهره‌برداران به فعالیت‌های پرورش ماهی و به تبع آن توسعه فعالیت‌های شیلاتی در شهرستان است.

یکهزارو۴۴۷ تن گوشت سفید سال گذشته در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.

سالانه ۱۰۰ هزار تن محصول کشاورزی و دامی در گچساران تولید و روانه بازار مصرف می شود.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =