سلطانی‌فر: تصورات منفی علیه ورزش ایران را برطرف کردیم

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان در سومین روز از سفر خود به سوییس گفت: بسیاری از تصورات منفی ایجاد شده توسط برخی رسانه‌های معاند نه تنها برای مدیران کمیته بین المپیک برطرف شده است بلکه آی. او. سی از ورزش ایران حمایت می کند.

«مسعود سلطانی‌فر» روز شنبه در دیدار با مدیران ارشد کمیته بین المللی المپیک در مقر آی. او.سی در لوزان با بیان راهبردهای کلی کشور در خصوص نحوه همکاری ها و تعامل در عرصه ها و مسابقات مختلف شفاف سازی کرد.

وی افزود: در این نشست آی. او.سی هم برتداوم گفت و گو و تعاملات بین تهران و سوییس اشاره و تاکید داشت با تداوم آن بتوانیم ذهنیت‌های به وجود آمده را روشن تر برطرف کنیم و هر کدام با رعایت ملاحظاتی که داریم بتوانیم همکاری ها را توسعه دهیم.

وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته المپیک سپس در بازدید از موزه بین المللی المپیک گفت: در این بازدید جلسه ای با مسوولان فرهنگی آی.او.سی برگزار و بسیاری از ابهامات ایجاد شده توسط برخی  رسانه‌های معاند برطرف شد. همچنین در خصوص محدودیت و ملاحظات خاصی که برای مردم وجود دارد، آن را تشریح کردیم که به نظر بخش عمده‌ای تبلیغات منفی علیه ما در بخش های مختلف را می توانیم با تبیین واقعیت ها و ارایه اطلاعات دقیق بر طرف کنیم.

در حاشیه این بازدید مسوول بخش تاریخ شفاهی موزه کمیته بین المللی المپیک خطاب به صالحی امیری راه‌اندازی طرح تاریخ شفاهی در ان. او.سی ایران را کاری ارزنده توصیف کرد و گفت: ایران جزء معدود کشورهایی است که با درک حساسیت موضوع و اهمیت تاریخ شفاهی،  این طرح را از یکسال پیش آغاز کرده است و به همین منظور حمایت مالی ناچیزی از سوی کمیته بین المللی المپیک به دپارتمان تاریخ شفاهی  ایران خواهیم داشت.

سپس «سید رضا صالحی امیری» درباره طرح تاریخ شفاهی ایران اظهار داشت: دپارتمان تاریخ شفاهی کمیته ملی المپیک ایران با چهار طرح بزرگ «زنان در ورزش ایران»، «کشتی ایران»، «مطبوعات ورزش ایران» و «تاریخ شفاهی فوتبال ایران» در حال  اجراست و  ۱۰ طرح دیگر نیز در دست بررسی قرار دارد که به زودی اجرای آن آغاز می شود.

رییس کمیته ملی المپیک با تشکر از حمایت مالی محدود کمیته بین المللی المپیک در این زمینه گفت: با وجودی که ما ۳۰ برابر این مبلغ را برای تاریخ شفاهی هزینه کرده و نیز خواهیم کرد اما حمایت آی.او.سی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا نشان می دهد شما کار ما را می بینید و بررسی می کنید.

مسوول موزه المپیک لوزان که زیر مجموعه  کمیته بین المللی المپیک است از ثبت موزه ایران در  آی.او.سی بعنوان یکی از زیر مجموعه های خود خبر داد و گفت: ایران جزء ۲۱ کشور دنیا است که موزه ملی ورزش المپیک دارد.
مقامات ارشد وزشی ایران ۱۹ دی ماه در دور جدید تقویت دیپلماسی ورزشی و بررسی شرایط ورزش کشورمان در آستانه المپیک۲۰۲۰ به شهر لوزان سوییس سفر کردند و پیش از این با رییس فدراسیون بین المللی فوتبال و تکواندو هم دیدار و گفت و گو کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =