خدمات اورژانس با استانداردهای بین‌المللی تطابق دارد

تهران- ایرنا- رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه امروز کمتر از ۱۰ دقیقه موتورلانس ها و زیر ۱۴ دقیقه آمبولانس‌های ما به سر مصدومان در پایتخت می رسند، گفت: این زمان با استانداردهای بین‌المللی مطابقت می‌کند.

«پیرحسین کولیوند» روز شنبه در آئین بهره برداری از طرح مشارکت شهرداری تهران و سازمان اورژانس کل کشور در ساماندهی خدمات فوریت های پزشکی پایتخت در مجموعه ورزشی شهید کاظمی، افزود: این زمان ۲ سال پیش ۳۸ دقیقه بود و یکی از اقدامات ما برای کاهش زمان خدمت رسانی به شهروندان اضافه کردن ۲۸۰ دستگاه موتورلانس در پایتخت بود.

وی ادامه داد: سال‌ها دنبال همکاری و همفکری بین اورژانس کشور با شهرداری تهران بودیم و درخواستی از شخص شهردار در این خصوص داشتیم و وی بدون هیچ تعللی قبول کردند تا بتوانیم هم افزایی بیشتری داشته باشیم.

 به گفته کولیوند، یکی از اهداف ما بالابردن سطح آگاهی مردم و آموزش آنها در بحث خودامدادی و دیگر امدادی بود و در این راستا از ظرفیت های سرای محله ها و اطلاع رسانی از طریق بیلبوردهای شهری و ساخت کلیپ استفاده کردیم.

وی تصریح کرد: اقدام دیگر ما در خصوص امداد هوایی و جانمایی پدبالگرد در تهران است تا افرادی که دچار سکته قلبی مغزی می‌شوند هرچه سریعتر به بیمارستان منتقل شوند.

کولیوند ادامه داد: در سکته های حاد قلبی ۹۰ دقیقه فرصت داریم تا شخص را به بیمارستان رسانده و انژیوکت کنیم و امروز بسیار از بیماران را در کمتر از ۶۰ دقیقه به مراکز درمانی می‌رسانیم.

رئیس سازمان اورژانس گفت: در تهران نیاز داریم تا این مصدومان سریعتر به بیمارستان برسند که مستقیما نیاز به پد بالگرد داریم و با کمک شهرداری تهران امروز در نقاط مختلف پایتخت این پدها فعال شده اند.

وی تصریح کرد: ۶۵ درصد از مصدومینی که توسط بالگردهای ما انتقال پیدا کرده اند مستقیما به اطاق عمل رفته اند و این یعنی انتخاب درست ماموریت‌ها و از سوی دیگر از نیمه شعبان تا امروز حداقل پانزده مورد اهدای عضو را در کمترین زمان توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی مورد نظر رسیده است.

کولیوند از تجهیز موتورلانس ها به امکانات اولیه و ارزشمند برای کمک به حادثه دیدگان خبر داد و گفت کیت‌های مختلفی برای مواجهه با حوادث متفاوت در موتورلانس های قرار داده شده است.

وی از نگاه مثبت شهردار تهران برای رفع مشکلات سازمان اورژانس تشکر کرد و گفت: این همان دیپلماسی سلامت است که شهردار تهران خوشبختانه این نگاه را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =