پیش بینی کاهش ۱۰ درجه ای دما در جنوب شرق

زاهدان - ایرنا- رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان  گفت: از روز یکشنبه با شمالی شدن جریانات و ریزش هوای سرد، دمای استان ۱۰ درجه کاهش می باید.

علی ملاشاهی  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود از فردا با تشدید جریانات شمالی و وزش بادهای شدید سرد شمالی دمای هوای استان بین ۵ تا ۱۰ درجه و برخی نقاط بیش از ۱۰ درجه کاهش یابد.
وی ادامه داد: انتظار می رود دمای هوا در زاهدان فردا به زیر صفر درجه سلسیوس برسد اما با توجه به وزش بادهای سرد شمالی، احساس سرما بیش از این مقدار است.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان به فعالیت سامانه بارشی استان اشاره کرد و  افزود: فردا احتمال بارش برف در زاهدان، خاش، ارتفاعات بزمان، شمال غرب استان به ویژه سفید آبه و  شمال سراوان دور از انتظار نیست.
ملاشاهی گفت: سرما و رطوبت موجود در هوا همچنین موجب مه گرفتگی و کاهش شدید دید افقی در برخی مناطق و محورهای ارتباطی استان به وبژه محور زاهدان-خاش، زاهدان-زابل و زاهدان بم می شود.
وی  در بخش دیگری به آخرین وضعیت فعالیت سامانه بارشی در استان اشاره کرد و افزود: اوج فعالیت این سامانه امریوز است و فردا رفته رفته تضعیف می شود و به تدریج از مرزهای شرقی استان خارج می شود. انتظار می رود بعد از ظهر و شب شدت بارندگی ها در نیمه جنوبی استان متمرکز باشد.
ریس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دریای عمان تا سه روز آینده مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =