کنعانی‌زادگان: به پرسپولیس برگشتم تا خیلی چیزها را ثابت کنم

تهران- ایرنا- مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه سرخپوشان در نیم فصل دوم کار به مراتب سخت‌تری نسبت به نیم فصل اول دارند، گفت: سعی کردم با عملکرد خوبم در پرسپولیس، علاقه‌ام به این تیم را ثابت کنم.

محمد حسن کنعانی‌زادگان یکی از بازیکنان موثر پرسپولیس در نیم فصل اول بود که توانست پس از یکی ۲ هفته نیمکت نشینی اعتماد گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی را به خود کسب کند و رفته رفته به ترکیب اصلی پرسپولیس برسد.

این بازیکن در رابطه با مسائل مختلفی از جمله رقابت با سید جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده برای حضور در ترکیب اصلی، کار سخت سرخپوشان در آغاز نیم فصل دوم و مسائل مختلفی صحبت کرد که در زیر می‌خوانید.

پیش از آغاز لیگ امسال، صحبت‌های زیادی در مورد شما مطرح شد. چه شد که بار دیگر به پرسپولیس بازگشتی؟

خیلی خوشحالم که به خانه برگشتم. اول فصل هم گفته بودم که دوست دارم به پرسپولیس بازگردم و اتفاقات تلخی را که پیش از این رخ داده بود، جبران کنم. به همین خاطر از روز اول با دل و جان برای پرسپولیس بازی کردم. قبل از شروع فصل هم گفتم که در ایران به هیچ تیمی جز پرسپولیس فکر نمی‌کنم و آمدم که خیلی چیزها را ثابت کنم. به نظر خودم توانستم علاقه‌ای که به پرسپولیس و هوادارانش دارم را با تلاش زیاد در نیم فصل اول ثابت کنم.

فکر می‌کنی انتظارات را از خودت برآورده کرده‌ای؟

وقتی به پرسپولیس بازگشتم، می‌دانستم که به تیمی آمدم که چند سال بهترین خط دفاع ایران را داشته و توانسته سه سال متوالی قهرمان شود. می‌دانستم که در ترکیب ثابت قرار گرفتن کار سختی است. البته من وقتی به پرسپولیس آمدم ملی‌پوش بودم. خیلی تلاش کردم. بعد از تمرین نوبت صبح، هر روز عصر هم به طور اختصاصی تمرین می‌کردم و خوشبختانه توانستم در نیم فصل اول توانایی‌هایم را ثابت کنم. خوشحالم که کادر فنی هم به من فرصت داد و توانستم برای تیم مثمرثمر باشم. یک گل زدم و حتی می‌توانستم گل‌های بیشتری بزنم. خدا را شکر می‌کنم که در پایان نیم فصل اول توانستیم بهترین خط دفاع لیگ شویم.

درباره رقابت با سید جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده برای حضور در ترکیب پرسپولیس چه نظری داری؟

زمانی که می‌خواستم به پرسپولیس بیایم می‌دانستم سید جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده بهترین‌های لیگ در چند سال اخیر بوده‌اند و این را با قهرمانی‌هایشان ثابت کردند. اول باید این را بگویم که خیلی خوشحالم که با بازی کردن کنار این ۲ نفر به تجربیاتم اضافه می‌شود. سن من از آنها خیلی کمتر است و تازه وارد ۲۶ سالگی شده‌ام. کنار آنها روز به روز چیزهای بیشتری یاد می‌گیرم. هر کدامشان مهره‌های تاثیرگذاری در تیم هستند. سرمربی تیم تصمیم می‌گیرد چه کسی به میدان می‌رود. من هم چه در زمین باشم چه روی نیمکت از تصمیم کادر فنی تبعیت می‌کنم.

 پرسپولیس با وجود شکست مقابل چند تیم مدعی در انتهای نیم فصل توانست صدرنشین جدول شود. در مورد این موضوع و همچنین بازی‌های حساسی که پیش روی پرسپولیس در آغاز نیم فصل دوم است چه نظری داری؟

 فصل را در شرایطی شروع کردیم که تیم اسکلت فصل قبل خود را حفظ کرده بود و چند بازیکن خوب هم اضافه شده بودند. البته این طبیعی بود که با حضور مربی جدید کارمان در بازی‌های اول سخت بود و تا بخواهیم با تفکرات و سیستم مربی جدید وفق پیدا کنیم زمان می‌برد. خود کالدرون هم صبح تا شب کار می‌کرد و تلاش زیادی ‌داشت تا این هماهنگی در تیم ایجاد شود. رفته رفته تیم شرایط خوبی پیدا کرد. البته در بازی‌هایی هم که نتیجه را واگذار کردیم هم حق‌مان شکست نبود از جمله بازی مقابل پدیده که خیلی خوب بازی کردیم ولی بدشانسی آوردیم. خوشبختانه توانستیم با درایت کادر فنی و تلاش بازیکنان قهرمان نیم فصل شویم. در ابتدای نیم فصل دوم هم بازی‌های خیلی سختی پیش رو داریم و باید هر سه چهار روز یک بار به میدان برویم. امیدوارم که تیم با آمادگی کامل در این بازی‌ها حاضر شود و هیچ بازیکن مصدومی نداشته باشیم. ما در لیگ با مدعیان بازی داریم و بعد از آن هم در آسیا باید با تیم‌های سرسختی مثل الدحیل که خودشان را با بازیکنان لیگ‌های اروپایی تقویت کرده‌اند، جدال کنیم. کارمان خیلی سخت‌تر است اما امیدوارم بتوانیم از این بازی‌ها دست پر بیرون بیاییم و هواداران را خوشحال کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =