۲۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۵
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83629099
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار سمنان: مکانی برای جمع‌آوری متکدیان نداریم

سمنان- ایرنا- شهردار سمنان با اشاره به مشکلات موجود در جانمایی مکان نگهداری از متکدیان جمع‌آوری شده در سطح این شهر گفت: در حال حاضر این سازمان مکانی برای جمع‌آوری متکدیان شهر ندارد.

سید محمد ناظم رضوی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان سمنان در سالن غدیر استانداری افزود: شهرداری سمنان در جانمایی مکانی برای جمع‌آوری متکدیان در این شهر درگیر مشکلاتی است.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌ها برای این مکان با اعتراض همسایگان مواجه می‌شود، بیان کرد: شهرداری سمنان حامی سازمان‌های مردم نهاد داوطلب در تهیه مکان برای جمع‌آوری متکدیان است.

ناظم رضوی تاکید کرد: شهرداری با چند سازمان مردم نهاد در زمینه جمع آوری متکدیان همکاری دارد و این نهادها داوطلبانه اقدام به تهیه مکانی برای جمع‌آوری متکدیان شهر سمنان کردند.

وی با اشاره به همکاری با نیروی انتظامی برای جمع‌آوری متکدیان به ویژه در میادین و چهار راه‌های سمنان، بیان کرد: جلسه‌های منظمی نیز با فرمانداری این شهرستان برای تحقق این مساله برگزار شد.

ناظم رضوی تصریح کرد: مدیریت جمع آوری متکدیان در شهر سمنان الزامی است و باید رویکرد فرهنگی و اجتماعی در بین شهروندان نسبت به این قضیه تغییر کند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از گروه‌های مردمی جمع‌آوری متکدیان و کودکان کار در شهرها را نقد می‌کنند.

شهردار سمنان یادآور شد: هم‌افزایی و انسجام بین فعالیت حوزه‌های مختلف در رابطه با جمع‌آوری متکدیان در این شهر نیاز است تا بتوان مسایل فرهنگی و اجتماعی این امر در بین شهروندان تبیین شود.

جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده سمنان با حضور خجسته ‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، امیر بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مهسا شاه‌حسینی  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سمنان و جمعی از مسوولان استانی برگزار و مباحثی مانند تشریح اهداف تفاهم‌نامه‌های پیاده‌‍سازی شاخص‌های اطلاعاتی حوزه بانوان و خانواده در پایگاه جامع فرابر، تشریح اهداف تفاهم‌نامه‌‍های سبا و اجرای دوره‌های آموزشی توانمندسازی زنان، ارائه گزارش از آخرین وضعیت متکدیان و کودکان کار و اقدامات بعمل آمده در شهرستان های سمنان و دامغان در آن مطرح شد.