افزایش نیروهای نظامی آمریکا در آسیا- پاسفیک برای مقابله با چین

 تهران - ایرنا - ارتش آمریکا اعلام کرد: با اعزام نیروهای جدید تلاش های امنیتی واشنگتن در منطقه آسیا- پاسفیک برای اقدامات تقابل جویانه با تهدیدات  پکن دراین بخش از جهان افزایش یابد.

رسانه های آسیایی به نقل از بلومبرگ روز شنبه گزارش دادند:  براساس اطلاعیه وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون قصد دارد دو نیروی ویژه جدید به منطقه آسیا- پاسفیک اعزام کند که توانایی مقابله با با اقدامات چین در زمینه های مختلف در این منطقه را داراست.

این گزارش حاکی است نیروهای ویژه آمریکا، توانمندی های ارتش این کشور را در حوزه سایبری، الکترونیک، اطلاعات و اقدامات موشکی علیه چین افزایش خواهد داد.

رایان مک کارتی وزیر ارتش آمریکا، در  واشنگتن دراین زمینه گفت که نیروهای ویژه مذکور برای استقرار در دو سال آینده  در منطقه برنامه ریزی شده اند.

مک کارتی افزود: ارتش آمریکا در حال تقویت حضور خود در اقیانوس آرام است، زیرا چین به عنوان تهدید استراتژیک آمریکا دراین منطقه محسوب می شود.

وی همچنین گفت: این واحدها با نام کارگروه های چند دامنه ای، به خنثی کردن برخی قابلیت های چین و همچنین روسیه در منطقه کمک می کنند. این واحدها به طور بالقوه مجهز به سلاح های دقیق دوربرد، موشک های هایپرسونیک، موشک های دقیق نقطه زن، سلاح های جنگ الکترونیکی و قابلیت های سایبری بالا هستند.

آمریکا و چین در دریای جنوبی چین و همچنین سایر منطقه آسیا- پاسفیک رقابت های گسترده اقتصادی و نظامی دارند و در سال های پس از حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید این رقابت ها شدت یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha