وزیر ورزش: محدودیتی در صدور ویزا برای اتباع بیش از ۲۰۰ کشور دنیا نداریم

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان در سفر به سوییس خطاب به رییس فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کرد: بعنوان عضوی از دولت می گویم که محدودیتی در صدور ویزا برای اتباع بیش از ۲۰۰ کشور دنیا نداریم و تاکنون تیم های ورزشی آمریکایی و انگلیسی بدون هیچ مشکل و محدودیتی برای مسابقات به ایران سفر کردند.

«مسعود سلطانی فر» روز شنبه در لوزان گفت: طی ۲ ماه آینده میزبان کشتی گیران آمریکایی در رقابت های جام جهانی به میزبانی ایران خواهیم بود که بدون محدودیت و در کمال امنیت به کشور سفر خواهند کرد.

وی به علاقه‌مندی ایرانیان در رشته تکواندو اشاره کرد و افزود: انتظار می رود با توجه به این گرایش بتوانیم میزبانی بیشتری در ارتباط با رویدادهای بین المللی این رشته داشته باشیم و آمادگی کامل خود را برای میزبانی هر رویدادی که فدراسیون جهانی صلاح بداند در سال ۲۰۲۰ را اعلام می کنیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: از رییس فدراسیون جهانی تداوم حمایت و توسعه همکاری از تکواندو ایران را خواستاریم.

وزیر ورزش و جوانان از«چانگ وان چو» دعوت کرد تا به ایران سفر و از امکانات و توانمندی‌های ورزشی کشورمان بازدید کند.

رییس فدراسیون جهانی تکواندو در این دیدار در حضور وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک ایران  گفت:  ایران تعداد زیادی قهرمان و ورزشکار در رشته تکواندو دارد که جای شگفتی است، وقتی تصاویر جشن روز ملی تکواندو در ایران برای من ارسال شد و اعلام کردند که ایران بیش از ۲.۵ میلیون تکواندوکار زن و مرد دارد به وجد آمدم.

چو همچنین درباره مشکلاتی پیش آمده در صدور ویزای ورزشکار ایران در رویداد جهانی تکواندو به میزبانی انگلیس اظهار تاسف کرد و سپس درباره حضور تکواندو در بازیهای المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت:  امسال نخستین سالی است که مسابقات پاراتکواندو برگزار خواهد شد و سال مهم و سختی برای تکواندو است زیرا هم در المپیک و هم در پارالمپیک حضور داریم و وظیفه داریم بازی های جوانمردانه ای را برگزار کنیم.

رییس فدراسیون جهانی تکواندو ادامه داد: با وجود اینکه در بسیاری از رشته ها شاهد هستیم، تصمیمات انسانی روی نتایج تاثیر می گذارد اما خوشبختانه در تکواندو در بخش داوری به شرایط خوبی رسیدیم.

چو در پایان این دیدار از وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک دعوت کرد تا در فروردین ماه ۹۹ در آخرین کنفرانس تکواندو پیش از المپیک ۲۰۲۰ شرکت کنند.

«سید رضا صالحی امیری» هم گفت: وزیر ورزش ایران یکی از حامیان اصلی ماست که در سال ۲۰۱۹ هفت میلیون دلار و در سال ۲۰۲۰، ۱۰ میلیون دلار به ما کمک کرده اند و در مجموعه برای توسعه ورزش و زیر ساخت ها نیز ۲۰۰ میلیون دلارهزینه کرده اند.

وی افزود:  سالانه طرح های متعدد ورزشی در کشور توسط وزارت ورزش و جوانان افتتاح می شوند و هر ایرانی که تصمیم به ورزش بگیرد با فاصله چند دقیقه به ورزشگاه می رسد.

مقامات ارشد وزشی ایران ۱۹ دی ماه در دور جدید تقویت دیپلماسی ورزشی و بررسی شرایط ورزش کشورمان در آستانه المپیک۲۰۲۰ به شهر لوزان سوییس سفر کردند و تاکنون با رییس فدراسیون بین المللی فوتبال و تکواندو دیدار و گفت و گو کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =