ثبت ۲۰۷.۸ میلی‌متر بارش باران در قشم

قشم- ایرنا- از ابتدای فعالیت سامانه در آسمان قشم در روز پنجشنبه تا کنون ۲۰۷.۸ میلیمتر بارش باران در این شهر به ثبت رسیده که بسیار بیشتر از میانگین۱۲۰ میلیمتری بارش سالانه قشم است.

رییس اداره هواشناسی قشم روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیشترین بارش‌ها پس از قشم در روستای رَمکان با ۱۶۹.۵  میلی‌متربارندگی ثبت شده است.

محمد کاملی دیرستانی افزود: روستای کاروان و شهر سوزا نیز به ترتیب با ۱۲۲ و ۱۱۰ میلی‌متر بارندگی، نقاط پر بارش بعدی بوده‌اند.

وی ادامه داد: در فرودگاه قشم و روستای سَلَخ  نیز به ترتیب ۹۵.۵ و ۸۸.۵ میلی‌متر بارش باران به ثبت رسید.

رییس اداره هواشناسی قشم تصریح کرد: میزان بارش باران در روستاهای طَبل و باسعیدو نیز به ترتیب ۷۸.۵ و ۵۸.۵ میلی‌متر بوده‌است.

وی افزود: با احتساب این بارش‌ها، میزان بارندگی ها از ابتدای سال تا کنون به ۵۲۹ میلی‌متر و از ابتدای سال زراعی(اول مهر) تا کنون به ۴۰۶.۸ میلی‌متر رسیده است که یک رکورد جدید برای قشم است.

کاملی دیرستانی ادامه داد: همچنین با احتساب این بارندگی‌ها میانگین بارش سالانه قشم به ۱۲۹ میلی‌متر رسیده است.

 وی اظهار کرد: بارش باران به صورت پراکنده تا ظهر امروز ادامه دارد و سامانه به تدریج در ساعات بعدازظهر از شرق شهرستان خارج می شود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =