پلوسی بندهای طرح استیضاح ترامپ را به سنا می‌فرستد

تهران- ایرنا- «نانسی پلوسی» رییس مجلس نمایندگان آمریکا گفت؛ قصد دارد هفته آینده بندهای طرح استیضاح «دونالد ترامپ» رییس جمهوری را به سنا بفرستد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلوسی روز جمعه به وقت محلی در نامه‌ای به دموکرات‌ها با اعلام این تصمیم نوشت: روز سه‌شنبه آتی با فراکسیون دموکرات مجلس درباره اقدامات بعدی مشورت خواهم کرد.
مجلس نمایندگان ترامپ را به سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در اقدامات کنگره متهم کرده و طرح استیضاح وی را در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۷ آذر ۹۸) تصویب کرد. طرح استیضاح ترامپ باید به سنا برود تا جلسه محاکمه وی در آنجا آماده و برگزار شود.
هرچند پلوسی تاکنون از ارسال این طرح به سنا خودداری کرده است اما مقام‌های ارشد حزب دموکرات در کنگره مطمئن هستند که محاکمه ترامپ از ماه جاری میلادی (ژانویه) آغاز می‌شود.
ترامپ متهم است که تابستان امسال در تماسی تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا در مورد فعالیت‌های اقتصادی «هانتر بایدن» پسر جو بایدن در آن کشور تحقیق کند.
جو بایدن از رقبای اصلی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به شمار می‌آید و گفته می‌شود که ترامپ در صدد بوده تا از طریق اوکراین به اعتبار بایدن لطمه بزند.
ترامپ برای اعمال فشار بر اوکراین ارائه کمک‌های آمریکا به این کشور را به حال تعلیق درآورده بود.
دموکرات‌ها این اقدام ترامپ را تلاش برای بده بستان با اوکراین و سوء استفاده از قدرت تلقی کرده و تلاش‌ها برای استیضاح وی را آغاز کردند.
با وجود ادای شهادت ۱۷ مقام آمریکایی مبنی بر اعمال نفوذ ترامپ برای اهداف سیاسی، او خود را در سراسر روند تحقیقات استیضاح بی‌گناه دانسته و این فرآیند را تلاش برای کودتا نامیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =