ایرانشهر برای پیشگیری از خطرات بارندگی و سیل در آماده‌باش است

زاهدان- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان، برای پیشگیری و مواجهه با سیلاب احتمالی، مدیریت بحران این شهرستان در آماده‌باش کامل است و تمامی اعضای ستاد برای پیشگیری و مقابله با سیل احتمالی در محل کار خود حضور دارند. 

ابوذر کوثری جمعه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی شامل اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها، هلال‌احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با تجهیزات و ادوات لازم برای امدادرسانی در حوادث احتمالی در آماده‌باش کامل هستند. 

 وی بیان کرد: از تمامی امکانات شهرستان برای جلوگیری از خطرات سیل بهره گرفته‌ایم و تاکنون در زمینه رفع مشکل سیل بندها و بازگشایی مسیرهای روان آبها در منطقه انجام شده و تلاش ها ادامه دارد.

وی از مردم شهرستان ایرانشهر خواست از تردد روی سیل بندها و همچنین اتراق در کنار رودخانه‌ها جدا خودداری و به هشدارهای مدیریت بحران توجه کنند.

دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در آماده‌باش است

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: با توجه به هشدارهای جوی اداره هواشناسی مبنی بر ریزش باران‌های سیل آسا، تمامی کارکنان اورژانس و بیمارستان‌های جنوب این استان در آماده باش کامل قرار دارند. 

محمودرضا ناصح جمعه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام تمهیدات لازم برای مدیریت بحران در جنوب استان پیش بینی شده است 

وی افزود: با توجه به اعلام و هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر نامساعد بودن شرایط جوی ، بارش باران و احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی تمامی پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهری و جاده‌ای و پایگاه هواییحوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در آماده باش کامل قرار دارند.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: تمام مرخصی‌ها و ماموریت‌های غیر ضروری لغو شده است.

ناصح ادامه داد: تیم‌های واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه آماده مقابله با بحران‌های احتمالی و خدمات رسانی لازم در نقاط مختلف جنوب استان هستند.  

وی تصریح کرد: باتوجه به شرایط منطقه و لزوم آماده باش اورژانس پیش بیمارستانی تمامی امتحانات پایان ترم دانشجویان رشته فوریت‌های پزشکی مقطع کاردانی و کارشناسی تا ۲۲ دی ماه جاری لغو شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =