۲۰ دی ۱۳۹۸، ۲۱:۰۷
کد خبر: 83628657
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

«مری پاپینز» پس از وقفه‌ای چند روزه بار دیگر به صحنه می‌رود

تهران- ایرنا- تهیه‌کننده نمایش موزیکال «مری پاپینز»، از سه اجرای پایانی این نمایش در هفته آتی و در تالار وحدت خبر داد.

میثم احمدی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره ادامه اجرای نمایش موزیکال مری پاپینز به کارگردانی احمد سلیمانی، گفت: این نمایش از آبان ماه امسال روی صحنه تالار وحدت رفته و همچنان با بیش از ۵۰ اجرا مورد توجه و استقبال مخاطبان است.

وی همچنین از دو اجرایی شدن نمایش موزیکال مری پاپینز در روزهای آخر اجرا خبر داد و افزود: اجرای این موزیکال در نیمه دی ماه قرار بود به پایان برسد اما به دلیل شهادت سردار سلیمانی و عزای عمومی تاریخ اجراهای پایانی به ۲۵ و ۲۶ دی ماه موکول شد. از آنجایی که با استقبال گسترده ای از طرف مخاطبان در گروه های سنی ۸ تا ۷۰ سال روبرو بودیم در صدد برنامه ریزی برای تمدید هم بودیم منتهی برنامه های از پیش تعیین شده در تالار وحدت و امکان نداشتن جابجایی برنامه های سالن امکان تمدید نمایش را نداشتیم. 

تهیه کننده مری پاپینز که دو موزیکال بزرگ «الیور توئیست» و «بینوایان» را در کارنامه کاری خود دارد تعداد مخاطبان را تا به امروز بیش از ۲۵ هزار نفر عنوان کرد و در جواب این سوال که موزیکال مری پاپینز نسبت به دیگر کارهای نمایشی که این روزها روی صحنه هستند، چقدر موفق در جذب تماشاچی بوده، گفت: هر اثری تجربه ای جدید و مستقل است و حتی اگر هم در یک زنجیره کار باشد نمی تواند با کارهای قبلی مقایسه شود چه برسد به اینکه با نمایش های کاملا متفاوت مورد مقایسه قرار گیرد.

احمدی ادامه داد: موزیکال مری پاپینز هم از لحاظ سبک کار و هم محل اجرا با دیگر نمایش ها متفاوت است و تنها در صورت وجود کارهایی در گروه  خودش- موزیکال- و همچنین در همین سطح اجرا می توان با مقایسه به نتیجه گیری درستی از نظر  سطح کیفی و کمی رسید.

تهیه کننده مری پاپینز با توجه به استقبال مخاطبان از این موزیکال، مخاطبان را  نیازمند محتوای  های فرهنگی دانست که ضمن ایجاد سرگرمی دارای پیام های اخلاقی و تربیتی باشند.

وی درباره علت جایگزینی کاظم سیاحی بازیگر شناخته شده تاتر با احسان کرمی که نقش پدر خانواده- آقای بنکس- را بازی می کرد، گفت: از ابتدا به دلیل برنامه سفری که احسان کرمی داشت برای ایشان جاگزینی داشتیم که از میان گزینه های مورد نظر کاظم سیاحی که تجربه زیادی در حوزه تئاتر دارند انتخاب شدند.

احمدی که در اجراهای قبلی برای گروه هایی چون دانشجویان و دیگر افراد در تهیه بلیت تخفیف هایی را قایل شده بودند، گفت: بیشتر کسانی که به دیدن موزیکال «مری پاپینز» آمدند قشر متوسط بودند چون ارزش این کار در این قشر اتفاقا بیشتر قابل لمس است، هرچند ممکن است به نظر برسد قیمت بلیت برای این گروه بالا باشد اما این را هم باید در نظر بگیریم که وقتی چنین کاری که بیش از ۲۰۰ نفر در تولید آن نقش داشته اند، گروه حرکت، نمایش و ارکستر و جلوه های ویژه دارد، به طور مستقل تولید می شود و حامی و اسپانسری ندارد تنها با فروش بلیت، قسمتی از هزینه های هنگفت صورت گرفته را پوشش می دهد و برخلاف تصور سود چندانی ندارد و حتی مقرون به صرفه برای تولید نیست.

تهیه کننده نمایش «الیور توئیست»، ادامه داد: در موزیکال «بینوایان» که سال گذشته در هتل اسپیناس روی صحنه رفت توانستیم جذب حامی داشته باشیم  و اسپانسر بگیریم و از این طریق درصد تخفیف برای تماشاچیان دانشجو قایل شویم اما این اتفاق در مری پاپینز میسر نشد. 

احمدی با اشاره به این مطلب که اتاق فکر آنها وارد مذاکرات و گفت و گوهای جدید برای تولید موزیکال بعدی شده است، گفت: همان طور که از اولین روز فکر تولید موزیکال «الیورتوئیست» بر این عقیده بودیم که این کارها اندوختن تجربه برای تولید موزیکال های بزرگ ایرانی با چشم انداز جهانی و استانداردهای بین المللی است، همچنان بر این عقیده هستیم و استقبال و همراهی مخاطبین ما را در به سرانجام رساندن چنین کارهایی نیرویی دو چندان بخشیده است. 

نمایش موزیکال «مری پاپینز» اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان های مری پاپینز نوشته پاملاتراورس با ترجمه احمد کولیوندی ، ترانه سرایی و دراماتورژی «محمد رضا کوهستانی» و طراحی حرکت «علی براتی» است.

این نمایش روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه ساعت ۲۱:۰۰ و روز  پنجشنبه ۲۶ دی ماه در دو سانس ساعت ۱۶:۰۰ و ۱۸:۳۰ روی صحنه خواهد رفت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha