۲۰ دی ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۹
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83628646
۱ نفر

برچسب‌ها

راه‌های خراسان جنوبی لغزنده است

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: برخی راه‌های استان به دلیل بارندگی در حال حاضر لغزنده است.

سرهنگ علیرضا رضایی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر همه محورهای استان باز و ترافیک روان است اما محورهای نهبندان، فردوس، قاین، سرایان، طبس، دیهوک و بشرویه لغزنده است.

وی اظهار داشت: از سه راهی عرب آباد به سمت دیهوک نیز با توجه به عبور آب از سه آبنما در حال حاضر تردد با کندی انجام می‌شود. 

رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: مردم از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند و مدیریت زمان سفر را مدنظر داشته باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه براساس پیش بینی‌ها احتمال ریزش برف در برخی محورها وجود دارد لذا رانندگان تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.

سرهنگ رضایی با تاکید بر تمرین نحوه بستن زنجیره چرخ توسط رانندگان توصیه کرد: از تغییر مسیر و ترمز ناگهانی خودداری شود.

وی گفت: محورهای فرعی و روستایی با توجه به وجود آب نماها نیاز به دقت بیشتری دارد.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با ورود سامانه بارشی به استان از پنجشنبه شب تا دوشنبه هفته آینده شاهد تقویت فعالیت این سامانه بارشی خواهیم بود.

بارش سنگین باران و برف و در مناطق مرتفع احتمال تگرگ، رگبار و رعد و برق، وزش تندباد و تشکیل مه در این مدت قابل پیش بینی است.

وقوع روان‌آب، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن برخی مسیل‌ها، لغزندگی سطح جاده، کاهش دید افقی و تشکیل مه از پیامدهای فعالیت این سامانه بارشی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز از آماده باش کامل تمامی دستگاه‌های اجرایی برای گذر از شرایط جوی پیش رو خبر داد.

سید کمال‌الدین میرجعفریان که روز جمعه ریاست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان را برعهده داشت، با تاکید بر این موضوع، مدیران را به انجام اقدامات پیشگیرانه مکلف کرد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو هم روز جمعه با انتشار عکس‌هایی از ورود سامانه بارشی به کشور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بارندگی در سطح نیمی از کشور در روزگاری که خبر خوب کمتر شنیده می‌شود، موجب دلگرمی است، به خصوص اینکه این بارش‌ها در مناطقی صورت می‌گیرد که در معیشت و زندگی مردم تاثیر جدی دارد.

قاسم تقی زاده خامسی افزود: جنوب فارس و بوشهر، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی مناطقی هستند که از امروز بارندگی را مشاهده می‌کنند.

وی بیان کرد: اکثر پایگاه‌های هواشناسی جهان نشان می‌دهد که از امروز باید بارندگی کم و بیش را انتظار داشت و در مناطقی مثل سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی که باران جذب کمتری در زمین دارد، ممکن است مخاطرات بیشتری وجود داشته باشد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =