انجمن کتابخانه‌های عمومی میامی رتبه برتر کسب کرد

شاهرود - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی میامی گفت : انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان از سوی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی درجه برتر را کسب کرد، و از فرماندار میامی به عنوان رئیس این انجمن تقدیر شد.

کمال ترابیان روز شنبه در نشست  این انجمن افزود : انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان میامی به دلیل تعامل سازنده با نهاد کتابخانه های عمومی استان، تشکیل منظم جلسات، تحقق درصد بالای مصوبات، تاثیر مصوبات بر شاخصه های عضو و امانت، نظارت و ارزیابی دقیق وضعیت کتابخانه ها و بررسی مشکلات و موانع توسعه کتابخانه های عمومی این درجه را کسب کرد.

وی تصریح کرد : امسال اعضای کتابخانه های میامی بیش از ۴۶ هزار جلد کتاب به امانت برده اند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میامی گفت : میامی در جذب مشارکت های مردمی و خیرین در امر کتابخانه سازی جزو شهرستان های پیشرو محسوب می شود .

ترابیان با اشاره به اینکه مردم میامی در زمینه اهدای کتاب در استان پیشروهستند اظهارداشت : بیش از ۵۶ هزارجلد کتاب به کتابخانه های سطح شهرستان اهداشده است .

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میامی گفت : در طول سال عضویت در کتابخانه های عمومی سطح شهرستان میامی رایگان بوده، و این طرح گامی موثر در راستای مطالعه کتاب در جامعه است .

وی افزود : بیش از ۴هزارتن در جشنواره رضوی از شهرستان میامی شرکت داشته اند .

امسال کتابدار کتابخانه ابن یمین فرومدی میامی جزء ۱۰ کتابدار برتر کشور معرفی شد .

در شهرستان میامی پنج کتابخانه فعال وجوددارد. کتابخانه عمومی میامی ، فرومد ، نردین ، نام نیک و حسین آباد کالپوش سه هزار و ۹۱۲ عضو فعال دارد.

شهرستان میامی بابیش از ۴۰ هزار تن جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها