شهادت سپهبد سلیمانی درنده‌خویی آمریکا را به جهان ثابت کرد

تبریز - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه عاشورا گفت: شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی درنده‌خویی و روحیه استکباری و پلید دولت آمریکا را به جهانیان نشان داد و ثابت کرد.

 سردار اصغر عباسقلی‌زاده در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه تبریز، افزود: شهادت سردار سلیمانی آخرین ذره از ماهیت آمریکا را به همه جهان نشان داد و ثابت کرد که نمی‌توان به هیچ وجه به آمریکا در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه شیعیان و مسلمانان مدیون سردار سلیمانی هستند، اظهار داشت: اگر سردار سلیمانی این خدمات ارزنده و بی مانند را به جهان اسلام نکرده بود، امنیتی که امروز حاکم بر ایران اسلامی است، وجود نداشت و حمله داعشی ها به حرمین شریف در عراق حتمی بود که در این صورت جهان تشیع با مصیبتی عالم گیر مواجه می شد.

عباسقلی زاده با اشاره به اینکه همه از علت، کیفیت و زمینه ایجاد و تشکیل رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا آگاه هستند، یادآوری کرد: آمریکا همان چهره منحوس صهیونیست، اروپا و انگلیس است که سرخ‌پوست‌ها را قتل عام کرد و از همان ابتدا خوی استکباری داشته و دارد.

وی با بیان اینکه در همه جنگ‌های طول تاریخ اعم از ویتنام، جنگ جهانی اول و دوم و جنگ علیه ملت‌های مسلمان، هیروشیما، دفاع مقدس ایران، آمریکا نقش محوری داشته است، افزود: این همه جنایت، پستی و خوی استکباری آمریکا را نشان می دهد.

عباسقلی‌زاده با اشاره به اینکه رهبری تاکنون ذره‌ای برای حرف،  عمل و ماهیت آمریکا ارزشی قایل نشده اند، گفت: قسم به اشک‌های رهبر انقلاب که موجب ناراحتی مردم شده است، انتقام شدیدتری از آمریکا خواهیم گرفت و باید توجه داشت که آمریکا از قدرت مسلمین و اتحاد آنان می‌ترسد و اینکه تلفات خود را در پی پاسخ کوبنده سپاه به ماجراجویی‌های خود، پنهان می‌کند ناشی از همین رس است.

وی سیلی کوچک سپاه پاسداران به آمریکا را نمونه ای بسیار اندک از قدرت دفاعی ایران دانست و یادآوری کرد: تاکنون هیچ کسی جرات به این کار نداشت مگر سپاه پاسداران که به برکت انقلاب اسلامی و فرماندهی مقام رهبری و خون پاک شهدا به خصوص شهدای مقاومت، این اقدام صورت گرفت.

وی اضافه کرد: امام راحل و مقام رهبری نیروهایی تربیت کردند که به تنهایی جلوی آمریکا و صهیونیست ها ایستادند، به طوری که سردار سلیمانی در یک سخنرانی خود به صراحت اعلام کرد که نیاز نیست آمریکا برای کشور ایران خط و نشان بکشد، بلکه من یک تنه جوابگوی این کشور جنایتکار هستم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =