دستگیری اعضای شبکه کلاهبرداری به روش «اسکیمر» در شاهین‌دژ

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی شاهین‌دژ گفت: اعضای یک شبکه کلاهبرداری که به روش «اسکیمر» به صورت غیرقانونی از حساب بانکی شهروندان برداشت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ مجید عمران‌زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی گزارش شماری از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب آنان به صورت غیرمعمول وجوه قابل توجهی برداشت شده‌است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با مراقبت‌های پلیسی، در این پرونده ۲ سارق حرفه‌ای شناسایی و در یک عملیات هوشمندانه محل اختفای این سارقان کشف و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: این سارقان پس از دستگیری به ۱۲۰ فقره سرقت به ارزش بیش از یک میلیارد ریال از کارت‌ شهروندان اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده تحویل دستگاه قضایی شدند.

فرمانده انتظامی شاهین‌دژ به شهروندان توصیه کرد که جهت استفاده از دستگاه‌های پایانه فروش (Pos) کارت‌های بانکی را در اختیار فروشنده قرار ندهند و از اعلام رمز آن نیز خودداری کنند.

در سرقت با اسکیمر، دستگاه مخصوصی روی کارت‌خوان نصب می‌کند و سپس فروشنده که کارت‌خوان را پشت پیشخوان قرار داده، کارت مشتری را روی آن می‌کشد؛ رمز نیز توسط فروشنده وارد می‌شود و به همین سادگی تمام اطلاعات فرد در اختیار سارق قرار می‌گیرد.

کلاهبرداران بعد از دریافت اطلاعات کارت فرد با خواندن اطلاعات نوار مغناطیسی که در پشت کارت بانکی قرار دارد، نسبت به تهیه کپی از کارت اقدام کرده و از آن در تراکنش‌های بعدی استفاده می‌کنند.

برخی از سارقان نیز توسط دوربین کوچکی که بالای دستگاه خودپرداز نصب کرده‌اند، رمز مشتری را سرقت کرده و سپس اقدام به کپی کردن کارت وی با دستگاه اسکیمر می‌کنند.

شاهین‌دژ ۹۱ هزار نفر جمعیت دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha