۶ هزار شکایت مردمی از بازار خراسان رضوی رسیدگی شد

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: از ۲۴ آبان تا ۱۵ دی ماه امسال ۶ هزار و ۶۴۳ گزارش مردمی از تخلفات یا دیگر موارد در بازار این استان رسیدگی شد.

علی رسولیان روز پنجشنبه با اشاره به نتایج نشست امروز کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این مدت ۵۳ هزار و ۹۰۱ بازرسی از مراکز تولید و عرضه در این استان انجام شد که در این بازرسی‌ها پنج هزار و ۶۰۷ متخلف شناسایی گردید.

وی ادامه داد: امسال بویژه پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، نشست‌های کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی به صورت منظم برگزار شد تا تصمیمات به موقع و متناسب با شرایط فعلی بازار گرفته شود و این امر یکی از دلایل اصلی مناسب بودن قیمت بیشتر کالاها در این استان است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در نشست امروز کارگروه تنظیم بازار استان بررسی قیمت چند نوع کالا از ۱۹ آذر تا ۱۹ دی ماه نشان داد قیمت ۲۱ قلم کالا به طور متوسط ۸.۶ درصد افزایش و قیمت ۱۶ قلم کالا به طور متوسط ۱۰.۹ درصد کاهش داشته و قیمت ۱۶ قلم کالا نیز بدون تغییر بوده است.

وی افزود: در بین اقلامی که در این مدت با افزایش قیمت مواجه شدند، پیاز بیشترین تغییر قیمتی را داشته که در نشست امروز مقرر شد طی توافق با کشاورزان، عرضه پیاز در بازار خراسان رضوی افزایش یابد.

وی ادامه داد: در یک ماه گذشته قیمت آهن نیز افزایش یافته که رسیدگی به دلایل افزایش آن در اختیار استان خراسان رضوی نیست و این افزایش قیمت در سطح ملی رخ داده است.

رسولیان گفت: بیشترین کاهش قیمت کالا در این استان طی یک ماه گذشته مربوط به کالاهای اساسی مانند گوشت قرمز، گوشت مرغ، برنج و گوجه فرنگی بوده که در بین این کالاها قیمت گوشت مرغ از قیمت متوسط آن در کشور کمتر بوده است.

وی افزود: دلایل پایین بودن قیمت گوشت مرغ در خراسان رضوی، افزایش جوجه ریزی و خرید تضمینی گوشت مرغ از مرغداران استان است به طوری که در ۹ ماه امسال ۶۵ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام گرفته که ۱۰ میلیون قطعه بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده و تاکنون ۴۰۰ تن گوشت مرغ از مرغداران به صورت تضمینی خریداری و ذخیره شده است.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: قیمت گوشت قرمز گوسفند و شکر نیز در این استان تا حد زیاد از قیمت متوسط آن در کشور کمتر بوده و کمترین قیمت گوشت گوسفند در کشور مربوط به خراسان رضوی است.

وی گفت: به تازگی نیز ۱۱۶ تن گوشت گوساله منجمد طرح تنظیم بازار وارد استان شده که به قیمت هر کیلو ۳۸۰ هزار ریال از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای منتخب در اختیار اقشار کم درآمد بویژه ساکنین حاشیه شهر مشهد قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha