لاریجانی به روسای مجلس، جمهور و نخست وزیر عراق تسلیت گفت

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به روسای مجلس، جمهوری و نخست وزیر عراق شهادت ابومهدی المهندس را تبریک و تسلیت گفت.

در پیام روز پنجشنبه علی لاریجانی به محمد الحلبوسی رییس مجلس نمایندگان عراق، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق و برهم صالح رییس جمهور عراق آمده است: شهادت برادر مجاهد و مخلص جناب آقای ابو مهدی المهندس (جمال جعفر  الابراهیمی) که عمر با برکت خویش را صرف دفاع از اسلام و صیانت از استقلال و تمامیت ارضی کشور عراق کرد و در عرصه مبارزه با تروریسم تکفیری و جهاد فی سبیل الله نقش مهمی را در کمک به امنیت عراق و منطقه ایفا نمود، تبریک و تسلیت می گویم.

لاریجانی افزود: هرچند فقدان این آزاد مرد فداکار برای همه انسانهای شریف دردناک و جانگداز است، اما زندگی و مرگ چنین مجاهدینی حماسه‌ای برای بیداری ملتها و الگویی برای جوانانی است که افق روشن و راه رسیدن به آرمان های اسلامی و انسانی را ترسیم می‌کند.

در پیام رییس مجلس شورای اسلامی آمده است: اینجانب این جنایت و اقدام تروریستی آمریکا را شدیداً محکوم کرده، همدردی و تسلیت خود را به جنابعالی، دولت، نمایندگان محترم پارلمان، دولت و ملت کشور دوست، مسلمان و همسایه جمهوری عراق به ویژه خانواده محترم ایشان ابراز داشته و رحمت و غفران الهی برای شهدای این واقعه تروریستی را به همراه صبر و شکیبایی برای خانواده معظم ایشان و سایر بازماندگان از خداوند متعال خواستارم.

لاریجانی افزود: امید است کشورهای اسلامی و منطقه برای از بین بردن تروریسم و افراط‌گرایی تصمیمات موثر و جدی اتخاذ کند تا همگان شاهد تقویت و تحکیم صلح و آرامش در منطقه و جهان باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =